دانشگاه صنعتی امیرکبیر- اخبار دانشگاه
سرپرست دانشگاه اعلام کرد؛ حمایت مشترک دانشگاه صنعتی امیرکبیر و خیرین حوزه فناوری برای تجاری سازی ۱۶ طرح منتخب

حذف تصاویر و رنگ‌ها  | تاریخ ارسال: 1402/11/18 | 

سرپرست دانشگاه صنعتی امیرکبیر گفت: با مشارکت خیرین حوزه علم و فناوری به میزان یک میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان برای ساخت نمونه اولیه، ۱۶ طرح برتر رویداد AUT THINK حمایت می شوند.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه صنعتی امیرکبیر، دکتر علیرضا رهایی در مراسم رویداد فناورانه AUT THINK با بیان اینکه جای خوشبختی است که اساتید و دانشجویان به اجرای طرح‌های کاربردی، مهم و پیچیده وارد شده اند، افزود: برخی از طرح‌ها گشایش‌های خوبی در حوزه‌های صنعتی ایجاد می کنند.
وی با تاکید بر ضرورت ادامه‌دار بودن این حرکت اظهار کرد: اینکه ذکر می‌شود کشور در تولید علم در جهان از رتبه ۵۲ به ۱۵ رسیده است یک اقدام سهل الوصول نیست و ما هر روز شاهد جهش‌های علمی در کشور هستیم.
 رهایی خاطر نشان کرد: در گذشته چنین دستاوردهایی نداشتیم ولی هم اکنون با همت جوانان و ظرفیت‌های دانشی در کشور شاهد موفقیت‌های بی‌شماری  در عرصه‌های علمی و فناوری هستیم.
رئیس دانشگاه صنعتی امیرکبیر با اشاره به جزئیات برگزاری این رویداد یادآور شد: در این رویداد از طرح‌های منتخب به میزان یک میلیارد و ۶۰۰میلیون تومان حمایت می شود.
 وی با بیان اینکه هر یک از ۱۶ طرح منتخب مشمول ۱۰۰ میلیون تومان حمایت می شوند، افزود: این میزان حمایت به صورت مشترک با همکاری خیرین حوزه علم و فناوری پرداخت می‌شود به گونه‌ای که ۵۰ درصد آن از سوی دانشگاه و ۵۰ درصد دیگر از سوی خیرین تامین می‌شود.
رهایی اضافه کرد: این حمایت‌ها برای تولید نمونه اولیه است و برای تجاری سازی این دستاوردها احتمالا با برگزاری رویدادی با حضور صنایع،  اقدام به جذب سرمایه برای تجاری سازی آنها خواهد شد.

 

۱۶ طرح دانشجویی رویداد فناورانه به ایستگاه تجاری سازی رسید

رئیس اداره انجمن‌های علمی دانشگاه صنعتی امیرکبیرگفت: با پایان یافتن رویداد فناورانه این دانشگاه ۱۶ طرح تحقیقاتی وارد فاز تجاری سازی می شود‌.
«علی علیزاده» در رویداد AUT THINK گفت: این رویداد با هدف حمایت از طرح‌های با قابلیت تجاری سازی با حمایت معاونت پژوهشی دانشگاه برگزار شد.
وی ادامه داد: فراخوان این رویداد از مهرماه سال جاری منتشر شد و در بازه ۴۵ روزه تعداد ۶۳ طرح از ۱۵ دانشکده ارسال شد.
علیزاده یادآور شد: در مرحله اول داوری تعداد ۳۵ طرح برای دور دوم داوری انتخاب شدند.
رئیس اداره انجمن‌های علمی دانشگاه صنعتی امیرکبیر خاطر نشان کرد: در مرحله دوم با تأیید بروکرهای مورد تایید پارک علم و فناوری این دانشگاه تعداد ۱۶ طرح انتخاب شدند.
وی تاکید کرد: این ۱۶ طرح در مدت ۶ تا ۹ ماه مورد حمایت قرار می‌گیرند.
علیزاده یادآور شد: تاکنون از سوی این انجمن ۷۲ طرح مورد حمایت قرار دادیم و با برگزاری این رویداد به دنبال توسعه این حمایت‌ها هستیم.

 
جزئیات ۱۶ طرح برگزیده رویداد امیرکبیر

در اختتامیه رویداد فناورانه دانشگاه صنعتی امیرکبیر ۱۶ طرح برای تجاری سازی انتخاب شدند.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه صنعتی امیرکبیر با پایان یافتن رویداد AUT THINK که از سوی دانشگاه صنعتی امیرکبیر برگزار شد، ۱۶ طرح وارد مرحله تجاری سازی رسید.
این طرح ها به این شرح است:
علی حیدری از دانشکده مهندسی عمران با راهنمایی دکتر عباس سروش و  با طرح «مطالعه آزمایشگاهی و میدانی کنترل فرسایش بادی خاک با استفاده از سیمان ژئوپلیمر»
حیدری صفری از دانشکده مهندسی برق با راهنمایی دکتر مسعود شفیعی و با طرح «ساخت دستگاه جمع آوری، تحلیل و پردازش داده صنعتی برای تشخیص عیب و پایش وضعیت موتورها با قابلیت اتصال به اتوماسیون»
ثمین مهدی پور از دانشکده مهندسی کامپیوتر با راهنمایی دکتر سعیده ممتازی با طرح «دستیار هوشمند متن فارسی»
پریا فیروزی راد از دانشکده مهندسی مکانیک با راهنمایی دکتر جامد غفاری راد با طرح «طراحی و ساخت سامانه تزریق قطره سیال به کمک پیزوالکتریک»
ناصر میرزایی از دانشکده شیمی و با راهنمایی دکتر مجید عبدوس با طرح «تولید ورکینگ استاندارد»
حسام خرمتی از دانشکده مهندسی هوا فضا و با راهنمایی دکتر حسین خالقی با طرح  «ساخت فن محوری دو ردیفه خلاف گرد نیمه صنعتی »
سهیل ستوده ازدانشکده مهندسی پلیمر با راهنمایی دکتر سید رضا غفاریان با طرح «تولید قوم دانه ای پلی پروپیلن»
علی سلمانی سیاح از دانشکده مهندسی نفت به راهنمایی دکتر محمد شریفی با طرح «طراحی و ستز ماده کوپلیمری کنترل کننده گرانروی با قابلیت حفظ خواص در دمای بالا به منظور استفاده در سیال حفاری» 
حورا رضاقلی از دانشکده مهندسی پزشکی به راهنمایی دکتر ایمان شعبانی با طرح «طراحی و ساخت پوشش زخم بر پایه الو گرفت رها کننده اکسیژن و اکسید نیتریک به منظور درمان بیماری سالک »
کوثر کبیر از دانشکده مهندسی مواد و متالورژی با راهنمایی دکتر سید پیروز مرعشی با طرح «ساخت نانوالیاف بر پایه آلژینات و نانوذرات نقره برای مهندسی مواد و کاربردهای ترمیم زخم» 
مریم معلقی از دانشکده مهندسی کامپیوتر با راهنمایی دکتر احمد نیک آبادی با طرح «پویا نمایی شخصیت های انیمیشنی سه بعدی با استفاده از تکنیک های هوش مصنوعی» 
علی عابدی از دانشکده مهندسی برق با راهنمایی  دکتر غلامرضا مرادی با طرح «طراحی و ساخت پروتز دست مصنوعی بایونیک جهت توانبخشی بیماران معلول از ناحیه آرنج دست به پایین»
محمد صالح کریم زاده از دانشکده مهندسی برق به راهنمایی دکتر کئورگ قره پتیان «طراحی و ساخت سیستم ذخیره ساز باتری با مدل گین بالا برای ریزشبکه و شبکه قدرت»
حسین سلامی از دانشکده مهندسی مکانیک با راهنمایی دکتر طه گودرزی و دکتر علی کمالی ایگلی با طرح «فراماده کاهنده صدای فرکانس پایین با امکان عبور هوا»
جواد مهدوی کلاته نو از دانشکده مهندسی نفت با راهنمایی دکتر احسان خامه چی با طرح «طراحی و ساخت سیال تکمیل چاه‌های نفت و گاز با چگالی بالا»
مهدی حمزه از دانشکده مهندسی مواد و متالورژی با راهنمایی دکتر میلاد رضایی با «طرح تولید آند غیر گرانبهای حاوی دی اکسید سرب فلوئور برای تولید شود و بنان در سامانه های کلر الکالی»
نشانی مطلب در وبگاه دانشگاه صنعتی امیرکبیر:
http://aut.ac.ir/find-1.257.16365.fa.html
برگشت به اصل مطلب