دانشگاه صنعتی امیرکبیر- اخبار دانشگاه
دانشگاه صنعتی امیرکبیر و بانک صادرات تفاهم نامه همکاری امضا کردند

حذف تصاویر و رنگ‌ها  | تاریخ ارسال: 1402/11/23 | 

دانشگاه صنعتی امیرکبیر و بانک صادرات تفاهم نامه همکاری مشترک امضا کردند.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه صنعتی امیرکبیر، به منظور توسعه همکاری و تعامل در زمینه حمایت از طرح‌ها و فرآیندهای دانشگاهی، کمک به دانشجویان و تأمین‌مالی تولید دانش، دانشگاه صنعتی امیرکبیر و بانک صادرات ایران تفاهم‌نامه همکاری امضا کردند.

در این تفاهم‌نامه که طی مراسمی به امضای دکتر علیرضا رهایی سرپرست دانشگاه صنعتی امیرکبیر و یاسر مرادی عضو اجرائی هیئت‌مدیره بانک رسید، همکاری علمی، مشاوره‌ای و هم‌افزایی ظرفیت‌های موجود و پوشش زمینه‌های نظری و علمی طرفین در تعریف و اجرای طرح‌های پژوهشی و آموزشی مشترک با محوریت بانکداری هوشمند، علم‌داده، هوش مصنوعی و سایر زمینه‌ها در راستای تقویت ارتباط متقابل مورد توافق قرار گرفت.

 
سرپرست دانشگاه تاکید کرد؛
آمادگی دانشگاه صنعتی امیرکبیر برای همکاری با بانک‌ها در زمینه فناوری‌های نوظهور

 

سرپرست دانشگاه صنعتی امیرکبیر بر آمادگی این دانشگاه برای همکاری با بانک‌ها در زمینه فناوری‌های نوظهور تاکید کرد و گفت: ما در زمینه‌های مرتبط با تامین تجهیزات آزمایشگاهی و مباحث مربوط به پرسنل نیازهایی داریم که امیدواریم همکاری‌هایی نیز در این حوزه با بانک‌ها انجام بدهیم.

دکتر علیرضا رهایی در مراسم امضای تفاهم نامه با بانک صادرات، اظهار کرد: در سال‌های ۸۸ تا ۹۰ که بنده در دور دوم مسئولیت خود در این دانشگاه بودم، فعالیت‌هایی در زمینه هوش مصنوعی و امنیت اطلاعات انجام دادیم، در واقع یادم است یک زمانی وزیر ارتباطات وقت در جلسه‌ای مطرح کرد که ما در برابر حملات سایبری در حالت بی دفاعی قرار داریم و تاکید کردند دانشگاه‌ها باید در این زمینه ورود کنند. از همان  زمان ما برنامه‌ریزی کردیم و برای اولین بار رشته امنیت اطلاعات را در دانشگاه راه اندازی کردیم و در حال حاضر این رشته رشد خوبی پیدا کرد. البته علاوه بر آن ما مرکز آپا داریم که به صورت تخصصی فعالیت پژوهشی در سطح ملی انجام می دهد.
وی در ادامه تصریح کرد: در حوزه هوش مصنوعی نیز در همان دوره توانستیم این رشته را در سطوح کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری راه‌اندازی  کنیم و در حال حاضر در دانشگاه صنعتی امیرکبیر  به قطب هوش مصنوعی تبدیل شدیم و با صنایع مختلف از جمله صنایع دفاعی همکاری خوب و نزدیکی داریم.
رهایی خاطر نشان کرد: بنابراین در زمینه هوش مصنوعی، امنیت اطلاعات و فناوری‌های نوظهور دانشگاه صنعتی امیرکبیر آمادگی همکاری با مجموعه بانک‌های کشور را دارد.
سرپرست دانشگاه صنعتی امیرکبیر همچنین در خصوص فضای نوآوری و فناوری اطراف دانشگاه نیز  یادآورشد: شهرداری یک سری زون‌های فناوری و نوآوری تعریف می‌کند که ما نیز در این محیط خود فضای یکپارچه‌ای با دانشگاه تهران به عنوان زون فناوری و نوآوری داریم؛ خوشبختانه همکاری‌های خوبی در این زون‌ها صورت می گیرد.
وی تاکید کرد: ما در زمینه‌های مرتبط با تامین تجهیزات آزمایشگاهی و مباحث مربوط به پرسنل نیازهایی داریم که امیدواریم همکاری‌هایی نیز در این حوزه با بانک‌ها انجام بدهیم.
در ادامه این مراسم دکتر سید فرهنگ فصیحی رئیس پارک علم و فناوری دانشگاه صنعتی امیرکبیر بر ضرورت شبکه سازی به منظور نوآوری حوزه مالی و پولی تاکید کرد و گفت: تراکم مراکز و نهادهای مالی نظیر صندوق کارآفرینی امید، بانک ملت، اتاق بازرگانی، مهر، ملی، صادرات، تجارت، بورس و غیره در اطراف دانشگاه صنعتی امیرکبیر این امکان را فراهم می کند که ما بتوانیم با هدف حل مسئله یک شبکه‌سازی اساسی در حوزه مالی و پولی تشکیل دهیم.
وی در ادامه تصریح کرد: ما در دانشگاه صنعتی امیرکبیر و پارک علم و فناوری این دانشگاه ظرفیت خوبی داریم که بتواند سرویس‌های خوبی به نهادهای مالی در حوزه‌های مختلف از جمله نوآوری‌های حوزه مالی و پولی بدهد چرا که هوشمند سازی حوزه مالی امر مهمی در دانشگاه صنعتی امیرکبیر به شمار می رود.
یاسر مرادی در این مراسم از آمادگی بانک صادرات ایران برای بورسیه تحصیلی دانشجویان نخبه خبر داد و افزود: حمایت مالی از طرح‌ها و فرآیندهای پژوهشی دانشگاه صنعتی امیرکبیر در توسعه علم و تولید دانش مورد تاکید بانک صادرات ایران است.
او همچنین همکاری با پارک علم و فناوری این دانشگاه را از دیگر موارد مورد توجه در امضای این تفاهم‌نامه اعلام نموده و گسترش این فرآیندها را زمینه‌ساز تقویت بیشتر همکاری و پرداخت تسهیلات و تعهدات به دانشگاه صنعتی امیرکبیر عنوان کرد.
نشانی مطلب در وبگاه دانشگاه صنعتی امیرکبیر:
http://aut.ac.ir/find-1.257.16400.fa.html
برگشت به اصل مطلب