دانشگاه صنعتی امیرکبیر- اخبار دانشگاه
رییس دانشگاه صنعتی امیرکبیر: مسیری در دولت آیت الله رئیسی شروع شد که می توانست فضای کشور را متحول کند

حذف تصاویر و رنگ‌ها  | تاریخ ارسال: 1403/3/1 | 

رییس دانشگاه صنعتی امیرکبیر با بیان اینکه مسیری در دولت آیت الله رئیسی شروع شد که می توانست فضای کشور را متحول کند، گفت: اگر سوابق سه سال خدمت صادقه ایشان را در کشور بررسی کنیم نقاط خیلی موثر و متنوعی را برای بیان می بینیم اما بخش شاخص آن این است که ایشان دیدگاه قاطعی برای مبارزه با  فساد داشتند.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه صنعتی امیرکبیر؛ دکتر علیرضا رهایی در مراسمی که به مناسبت شهادت رئیس جمهور مردمی و همراهانشان با حضور معاونان، روسای دانشکده ها و اساتید دانشگاه برگزار شد، تاکید کرد: امروز به یک بیانی ولادت امام رضا(ع) است که باید این ولادت را تبریک می گفتیم اما متاسفانه خبر ناگوار شهادت ریاست جمهوری، وزیر امور خارجه، امام جمعه تبریز و همراهان پخش شد و همه داغدار شدند و درفضای غم و اندوه فرو رفتند که چرا این اتفاق  تقدیر خداوند بود. در واقع تقدیر این بود که پایان کار سه سال خدمت صادقانه آیت الله رئیسی شهادت خدمت گونه ای باشد که در مسیر خدمت شکل بگیرد.
وی در ادامه تصریح کرد: اگر سوابق سه سال خدمت صادقه آیت الله رئیسی را در کشور بررسی کنیم شاید نقاط خیلی موثر و متنوعی را برای بیان می بینیم اما بخش شاخص آن این است که ایشان دیدگاه قاطعی برای مبارزه با  فساد داشتند به طوریکه از دوره مسئولیت خود در قوه قضاییه اقدامات مبارزه با فساد را شروع کردند و در دوره مسئولیت ریاست جمهوریشان نیز ادامه دادند.
رهایی ادامه داد: سلامتی ناشی از مبارزه با فساد که کم کم به دولت سیزدهم  برگشت موجب شد اطمینان و نزدیکی بیشتری بین اقشار مردمی و بدنه دولت ایجاد شود و این امر بسیار با ارزش بود چرا که مردمی که طی چند دوره به عملکرد دولت ها بدبین بودند و احساس می کردند اتفاقات ناگوار در دولت می افتد. در این دوره با خدمت صادقانه مسئولان به طور عام و رییس جمهور به طور خاص، یک فضای علاقه، ارتباط، نزدیکی و اطمینان ایجاد شد.
رییس دانشگاه صنعتی امیرکبیر به سفرهای  استانی آیت االله رئیسی اشاره کرد و گفت: دیدگاه مردمی که ایشان داشتند به ویژه در سفرهای استانی به میان مردم می رفتند این خود یک وجه بسیار باارزشی بود. گاهی ادم تعجب می کرد که رییس جمهور خستگی ناپذیر  به استان های مختلف سفر می کردند و یک خدمت شبانه روزی داشتند. بنابراین این نوع سفرها و به میان مردم رفتن موجب شکل گیری چهره مردمی در ایشان شد.
رهایی به عملکرد اقتصادی آیت الله رئیسی اشاره کرد و اظهار کرد: ما در دوره هشت ساله دولت یازدهم و دوازدهم حدود ۵۰۰ هزار میلیارد تومان چاپ اوراق داشتیم. به طوریکه این مبلغ به اضافه سود آن بدهی محسوب می شود. بنابراین دولت دکتر رئیسی با این میزان بدهی و خزانه خالی مواجه شد این بار سنگینی بود که دولت در این سه ساله به خوبی به دوش کشید و موفق بود چرا که هم رشد اقتصادی را بهبود بخشید و هم بدهی های بزرگ به تدریج پرداخته شد.
وی خاطر نشان کرد: در حوزه نفت و مسائل نفتی نیز دولت توفقیات زیادی داشت به طوریکه آخرین آمار نشان می دهد فروش نفت در این اواخر حتی به سه میلیون بشکه در روز رسید. در نتیجه گشایشی در فضای اقتصادی کشور ایجاد شد.
رییس دانشگاه صنعتی امیرکبیر نیز با اشاره به کنترل روند تورم در دولت  آیت الله رئیسی خاطر نشان کرد: درآمد ناخالص کشور در این دوره رشد کرد و تا حدی موفقیتی کسب شد که  در نتیجه آن شاخص های تورم نقطه به نقطه کنترل شد و فضای اشتغال رونق گرفت بر این اساس مسیری شروع شد که می توانست آینده فضای کشور را متحول کند.
رهایی یادآور شد: یقیقا پرداخت بدهی های سنگین توسط دولت آیت الله رییسی کار راحتی نبود که  ایشان توانستند این بدهی ها را صفر کنند بر این اساس فضای کشور کم کم به سمت اشتغال حرکت کرد. ضمن اینکه برای رشد اقتصادی و بالا رفتن تولید روند خوبی ایجاد شد.
این استاد دانشگاه همچنین با اشاره به فعال شدن واحدهای تولیدی در سراسر کشور در دولت آیت الله رئیسی افزود: آمار این واحدها بسیار بالا بود اما شاخص های مختلف نشان می دهد دولت سیزدهم با برخورد صادقانه حرکت های خوبی را  در این حوزه ها انجام داد. امروز متاسف هستیم این چنین فردی با اخلاص، پرتلاش و پرکار را از دست دادیم.
وی تاکید کرد: ما حوادث این چنینی نظیر هفت تیر و حزب جمهوری اسلامی را در کشور داشتیم در حادثه اول تعداد ۷۲ نفر از مسئولان کشور شهید شدند و بعد از آن حادثه نخست وزیر با فاصله زمانی کم پیش آمد که رییس جمهور و نخست وزیر کشور به شهادت رسیدند. بنابراین هر کسی از دنیای خارج به این حوادث نگاه می کرد تصورشان این بود که کشور متلاشی شود اما نظام محکم ایستاد و به حرکت خود ادامه داد به طوریکه فرزندان کشور جای آنها را گرفتند و به صورت موفق به کارشان ادامه دادند.
رییس دانشگاه صنعتی امیرکبیر یادآور شد: هم اکنون ما دوره سخت ۵۰ روزه را در پیش داریم که باید بدون آمادگی و مقدمات قبلی وارد فاز انتخابات شویم و در این مدت باید رییس جمهور جدید انتخاب شود. رهبری نیز تاکید داشتند کشور مستحکم و پایدار به مسیر خود ادامه دهد نشان دهنده این است که حوادث کمر شکن در کشور ما تحمل می شود و راه شهیدان ادامه پیدا می کند امیدوارم با کمک مردم انتخابات خوبی را برگزار کنیم.

 

«شاکری» نماینده مجلس شورای اسلامی:
آیت الله رئیسی برای مبارزه با مفسدان کوتاه نمی آمد


یک نماینده مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه آیت الله رئیسی برای مبارزه با مفسدان کوتا نمی آمد، گفت: اجرای قانون راهبرد رفع تحریم ها، جوانی جمعیت، رتبه بندی معلمان، افزایش حقوق سربازان، طرح همسان سازی حقوق بازنشستگان، درگاه واحد صدور مجوزهای کسب و کار و حمایت از تولیدات دانش بنیان از مهم ترین قوانینی بود که علی رغم اینکه بودجه و منابع زیادی را می طلبید توسط ایشان اجرایی شد.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه صنعتی امیرکبیر، دکتر اقبال شاکری در مراسمی که به مناسبت شهادت رئیس جمهور مردمی و همراهان ایشان در دانشگاه برگزار شد، ضمن تسلیت شهادت مردان صف اول میدان خدمت و مقاومت، آیت الله رئیسی را رییس جمهور مردمی، با صفا، با اخلاص، شفاف و خالص توصیف کرد و همچنین گفت: در دوره امیرعبدالهیان وزیر امور خارجه کشورمان مقاومت رشد بسیار بزرگی کرد و دستاوردهایی که امروزه مشاهده می کنیم به دست این مرد برزگ اتفاق افتاده است. همچنین آیت الله آل هاشم نیز روحانی مردمی و محبوبی بودند که به شهدای محراب در آذربایجان پیوستند.
استاد دانشگاه صنعتی امیرکبیر در ادامه تصریح کرد: آیت الله رئیسی را بنده در دو جایگاه می شناسم. اول در زمان خادمی امام رضا (ع) است که ایشان کار بزرگ شبکه خادم یاری را راه اندازی و حرم امام رضا (ع) را بین المللی کردند به طوریکه خادم را از صحن  فیزیکی حرم به صحن جهانی و بین المللی بردند. در این روش خادم یار بارگاه رضوی هر کس  هر نوع خدمتی را می توانست به عشق امام رضا(ع) در جای جای دنیا انجام دهد. امروزه بسیاری از استادان به عنوان خادم یاری امام رضا(ع) فعالیت می کنند.
وی تاکید کرد: دومین جایی که با آیت الله رییسی آشنا شدیم در مجلس شورای اسلامی بود در واقع برخی کارهای بزرگی ایشان انجام دادند که دولت قبل جرات اجرای آن کار را نداشتند چرا که انجام این کارهای اقدامات اجرائی و منابع زیادی را می طلبید.
وی با بیان اینکه اجرای طرح هم سان سازی حقوق بازنشستگان از جمله اقداماتی بود که آیت الله رئیسی آن را اجرایی کرد، گفت: بر اساس این طرح هر بازنشسته ۹۰ درصد حقوق هم طراز خود را می گرفت که اجرای آن نیازمند بودجه هنگفتی بود که آیت الله رئیسی آن را پذیرفت و اجرایی کرد.
این نماینده مجلس شورای اسلامی اجرای طرح رتبه بندی معلمان را از دیگر اقدامات بزرگ آیت الله رئیسی دانست و افزود: این طرح سه دوره به مجلس رفته بود ولی کسی جرات اجرای آن نداشت. و یا اینکه حقوق سربازان بین حدود ۴ و نیم تا ۶ میلیون افزایش یافت.
وی ادامه داد: طرح جوانی جمعیت نیز سه دوره به مجلس رفته و برگشته بود اما کسی جرات اجرای آن را نداشت اما آیت الله رئیسی به این امر نیز ورود  و آن را اجرایی کرد. بنابراین این اتفاقات بزرگی بود که توسط رییس جمهور اجرایی شد.
این استاد دانشگاه صنعتی امیرکبیر تاکید کرد: حمایت از تولیدات دانش بنیان نیز دو دوره در مجلس مطرح شده بود که در نهایت توسط آیت الله رئیسی اجرایی شد. این طرح نیز بعد از مدت ها اجرایی شد. یعنی بعد از مدت ها یکی از بندهای قانون محاسبات عمومی و مناقصه کشور که ترک تشریفات برای کالاهای دانش بنیان بود  اصلاح شد.
شاکری همچنین اظهار کرد: مقابله با بانک هایی که یاغی گری می کردند و نرخ تورم را  بالا برده و در حقیقت پول بدون پشتوانه چاپ می کردند از دیگر اقدامات آیت الله رئیسی بود. به طوریکه برای اولین بار ابر بدهکاران بانکی را منتشر کرد و قانون بانک مرکزی را بعد از سه دوره علی رغم مقاومت ها اصلاح کردیم.
این نماینده مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: ده‌ها جلسه آیت الله رئیسی به همراه وزیر اقتصاد از نزدیک در جریان اجرای قانون صدور مجوز کسب و کارها ازدرگاه واحد الکترونیکی قرار گرفت. در حال حاضر بسیاری از کسب و کارها می توانند طی سه روز با کمک این سامانه مجوز های خود را دریافت کنند اگر طی این مدت مجوزی  صادر نشد سامانه به طور خودکار مجوز را صادر می کند.
شاکری خاطر نشان کرد: ناطرازی بانک ها و بودجه که منشا اصلی تورم در کشور است از دیگر اقداماتی است که آیت الله رئیسی با آن مقابله کرد و برای مبارزه با مفسدان کوتا نمی آمد. اهل تفاخر، کلاس گذاشتن و راحت طلبی نبود. انسان بسیار با صفا و خالصی بود.
وی خاطره ای از آیت الله رئیسی تعریف کرد و گفت: ما برای بازدید نوروزی خدمت آیت الله رییسی رفتیم که تعداد ما مجلسی ها ۲۹۰ و تعداد دستگاه های اجرایی نیز شاید ۵۰۰ نفر بود وقتی برای تبریک خدمت ایشان رفتم به ایشان گفتم موضوعی را باید مطرح کنم وقتی توجه ایشان را برای پیگیری این موضوع دیدم چندین مسئله دیگر را نیز با ایشان در میان گذاشتم. بنابراین حاضر بود پای صحبت‌ها بنشیند حتی در زمانی که رسما برای اینکار نبود.

این استاد دانشگاه همچنین خاطر نشان کرد: یکبار به ایشان گفتم مسکن فقط ساختن نیست ما مدیر بازار مسکن در کشور نداریم عنوان کردند درست می گویید این مسئله را در جلسه شورای عالی مسکن مطرح خواهیم کرد. در نهایت قانون پر و پیمانی در خصوص مسکن دو هفته قبل تصویب کردیم که بر اساس آن دست مافیا و سوداگران بازار مسکن را قطع می کند؛ ما برای این قانون بیش از ۱۰۰ بار با دستگاه های اجرایی جلسه گذاشتیم.
شاکری با بیان اینکه وزیر امور خارجه نیز همواره پای کار بود  و  امور را با جدیت پیگیری می کرد، گفت: در حال حاضر عزای عمومی در لبنان و سوریه و غزه برای این مرد بزرگ برقرار است و از روز گذشته مردم و نیروهای مقاومت بصورت گسترده برای خدمات ایشان محتوی می سازند. همچنین بکمک ایشان و شهید حاج قاسم سلیمانی بود که ما داعش امریکائی را از پشت دفتر بشار اسد، دیوارهای بغداد و مقر حکومت بارزانی در اقلیم کردستان بیرون کرده و نابود کردیم.

 

مسئول نهاد نمایندگی رهبری در دانشگاه صنعتی امیرکبیر:
جامعه دانشگاهی باید وقایع پس از شهادت رییس جمهور را موشکافانه بررسی کنند


مسئول نهاد نمایندگی رهبری در دانشگاه صنعتی امیرکبیر با بیان اینکه جامعه دانشگاهی باید وقایع پس از شهادت رییس جمهور را موشکافانه و با دقت بسیار مورد توجه قرار دهند و مسئولانه نقش آفرینی کنند، افزود: ما پس از این حادثه وارد مسئله انتخابات، تغییر دولت، وزیران و مسائل متعدد در کشور خواهیم شد. اگر هوشیار باشیم خواهیم دید خداوند نتایج خوبی را برایمان رقم خواهد زد.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه صنعتی امیرکبیر؛ حجت الاسلام رجبی در مراسمی که به مناسبت شهاد ت رئیس جمهور مردمی و هیت همراه برگزار شد، با بیان اینکه اتفاقی که برای رییس جمهور و همراهان روی داد همه را در بهت و اندوه فرو برد، گفت: ممکن است ما بسیاری از امور را اتفاقی تلقی کنیم اینکه نقصی در هلیکوپتر روی داد و موجب شهادت رییس جمهور و همرانان ایشان شد. اما در اندیشه عمیق اسلامی ما چیزی به اسم اتفاق نداریم و اتفاق به رسمیت شناخته نشده است، هر چیزی که در عالم پدید می آید یک علت پیشینی دارد و در خدمت یک مسئله پسینی قرار می گیرد. به نظر می رسد خداوند متعال می خواهد در پس این حادثه بزرگ، نتایج و ثمرات بزرگی را هم نصیب انقلاب و جمهوری اسلامی کند.
وی در ادامه تصریح کرد: امروزه ثابت شد در مسیری که  نظام و کشور پیش می رود، به نقاط حساسی رسیده  که به قله نزدیک می شود. عظمت انقلاب اسلامی بعد از عملیات وعده صادق برای دنیا روشن شد. بر این اساس یک انسان مومن گمان نمی کند شهادت رییس جمهور و همراهان ایشان یک اتفاق ساده است و حتما قرار است در پی آن مسائل و کارهایی رخ بدهد. باید فکر کنیم و سنن الهی را خوب کشف کنیم تا بفهمیم هر واقعه ای برای چه روی داده است؟! ما نیز احساس می کنیم قرار است اتفاقات بزرگی در پی آن بیفتد.
مسئول نهاد نمایندگی رهبری در دانشگاه صنعتی امیرکبیر با بیان اینکه در اتفاقات الهی آزمایشاتی نهفته است، گفت: در پی این واقعه جنگ های روانی شروع خواهد شد و تبیین هایی هم از سوی نخبگان بیدار جامعه رخ می دهد. همچنان که پس از شهادت حاج قاسم دچار برخی مسائل در کشور شدیم احتمال زیاد مجدد وارد امتحاناتی خواهیم شد که نتیجه آن تمییز بیشتر جریان حق از باطل است.ما باید هوشیار باشیم که در این برهه حساس چه باید کنیم؟!
رجبی با بیان اینکه جامعه دانشگاهی باید وقایع پس از شهادت رییس جمهور را موشکافانه و با دقت بسیار مورد توجه قرار دهند و مسئولانه نقش آفرینی کنند، افزود: ما وارد مسئله انتخابات، تغییر دولت، وزیران و مسائل متعدد در کشور خواهیم شد اگر هوشیار باشیم خواهیم دید خداوند نتایج خوبی را برایمان رقم خواهد زد.
مسئول نهاد نمایندگی رهبری در دانشگاه صنعتی امیرکبیر تاکید کرد: ما حسن ظن به خداوند داریم و این انقلاب از دست خالی و به دست خالی مردم و با عنایت و اذن الهی به نتیجه رسید و امروز روزی است که اقتدار جهانی و بین المللی پیدا کرده و قدرتمندترین عنصر منطقه است. بنابراین هر اتفاقی که در این نظام افتاده اگر چه بعضا سخت بوده است اما نتایج بسیار عالی برای این کشور و انقلاب رقم زده و احساس می کنیم در موضوع شهادت رییس جمهور نیز باید حسن ظن به خداوند داشته باشیم.خداوند یقینا ما را رها نخواهد کرد و بلکه به مدد قدرت و تدبیر الهی با سرعت بیشتر ما با اهداف ارزشمندمان نزدیک خواهد نمود.

نشانی مطلب در وبگاه دانشگاه صنعتی امیرکبیر:
http://aut.ac.ir/find-1.257.16977.fa.html
برگشت به اصل مطلب