دانشگاه صنعتی امیرکبیر- اخبار دانشگاه
راه‌اندازی رشته اقتصاد انرژی در دانشگاه صنعتی امیرکبیر

حذف تصاویر و رنگ‌ها  | تاریخ ارسال: 1403/3/20 | 


در راستای اهداف راهبردی دانشگاه صنعتی امیرکبیر جهت تبدیل شدن به قطب انرژی دانشگاهی در کشور و بر اساس برنامه‌های توسعه‌ای دانشکده مدیریت، علم و فناوری، رشته "اقتصاد انرژی" در مقطع کارشناسی ارشد در دانشگاه صنعتی امیرکبیر راه‌اندازی شد.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه صنعتی امیرکبیر: دکتر مهدی مجیدپور، رئیس دانشکده مدیریت، علم و فناوری دانشگاه با اعلام این خبر افزود: امروزه یکی از اصلی ترین چالش های پیش روی کشور ناترازی در میزان عرضه و تقاضای انواع حامل های انرژی از قبیل گاز، برق، بنزین و گازوئیل می باشد که براساس آمارهای رسمی در سالهای آینده این روند تشدید خواهد شد. ساماندهی حوزه سیاستگذاری و اقتصاد انرژی در کشور نیازمند تربیت و نقش‌آفرینی نخبگان و استعدادهای برتر است. به نظر می‌رسد که جامعه دانشگاهی در کشور بایستی نقشی پررنگ‌تر و فعال‌تر در این زمینه ایفا نماید.
دکتر مجیدپور گفت: در فضای فعلی، حتی شرکت‌های دانش‌بنیان فعال در زمینه انرژی نیز فضای لازم برای ورود به فعالیت را ندارند. ناترازی انرژی که اکنون شاهد آن هستیم، ماحصل دهه‌ها برنامه‌ریزی ناصحیح در کشور بوده است که علاوه بر آثار سوء اقتصادی، پیامدهای محیط زیست، سلامت و حتی امنیت انرژی را نیز به دنبال داشته است.
رئیس دانشکده مدیریت، علم و فناوری ضمن تقدیر از تلاش‌ها و حمایت‌های همه‌جانبه، دکتر رهایی، رئیس دانشگاه خاطر نشان کرد: دانشگاه صنعتی امیرکبیر با داشتن ظرفیت‌های فراوان، ورود به عرصه انرژی را جزء اولویت‌های راهبردی خود می‌داند و بر همین اساس رشته اقتصاد انرژی، برای اولین بار در دانشگاه صنعتی امیرکبیر از مهرماه ۱۴۰۳، در مقطع کارشناسی ارشد دانشجو می پذیرد.
این استاد دانشگاه صنعتی امیرکبیر ضمن تقدیر از همکاری‌های انجام شده با دانشکده‌های فیزیک و مهندسی انرژی و مهندسی نفت، گفت: علاوه بر توسعه برنامه‌های آموزشی، برنامه‌های تحقیقاتی دیگری نیز با همکاری دانشکده‌های دیگر در دستورکار قرار دارد.
نشانی مطلب در وبگاه دانشگاه صنعتی امیرکبیر:
http://aut.ac.ir/find-1.257.17117.fa.html
برگشت به اصل مطلب