دانشگاه صنعتی امیرکبیر- اخبار دانشگاه
آمادگی دانشگاه صنعتی امیرکبیر برای همکاری با شرکت راه آهن

حذف تصاویر و رنگ‌ها  | تاریخ ارسال: 1398/10/12 | 


رئیس دانشگاه خبرداد:
آمادگی دانشگاه صنعتی امیرکبیر برای همکاری با شرکت راه آهن


رئیس دانشگاه صنعتی امیرکبیر با بیان اینکه راه آهن یک حوزه زیربنایی در کشورها به شمار می رود، گفت: این دانشگاه آمادگی دارد با همکاری شرکت راه آهن در این حوزه جهش ایجاد کند.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه صنعتی امیرکبیر، دکتر سیداحمد معتمدی در جلسه بازدید مدیرعامل راه آهن از برج فناوری دانشگاه صنعتی امیرکبیر گفت: ما در دانشگاه صنعتی امیرکبیر آمادگی داریم تا با همکاری شرکت راه آهن جهشی را در این حوزه ایجاد کنیم.
وی با بیان اینکه راه آهن یک حوزه زیربنایی مهم در کشور به شمار می رود، افزود: ایجاد هرگونه اتفاقی در حوزه زیربنایی راه آهن به طور حتم در کل کشور اثرگذار خواهد بود.
رئیس دانشگاه صنعتی امیرکبیر با بیان اینکه دانشگاه های امروز دنیا به عنوان دانشگاه های نسل ۳ و ۴ شناخته می شوند، تاکید کرد: دانشگاه ها در گذشته ابتدا تنها به حوزه آموزش، پس از آن به حوزه پژوهش و سپس به حوزه فناوری توجه کردند و اکنون دانشگاه های نسل چهارم به حوزه خدمت به جامعه فعالیت می کنند.
دکتر معتمدی عنوان کرد: دانشگاه صنعتی امیرکبیر در برنامه راهبردی خود حرکت به سمت دانشگاه نسل سوم را موردتوجه قرار داده تا پس از آن بتواند به نسل چهارم وارد شود.
وی اظهار داشت: برج فناوری این دانشگاه سه سال گذشته راه اندازی شد و اکنون ۲۰۰ شرکت دانش بنیان در این برج فعالیت می کنند.
رئیس دانشگاه صنعتی امیرکبیر گفت: این دانشگاه به شرکت های دانش بنیانی که در برج فناوری مستقر هستند علاوه بر ارائه فضای فیزیکی به این شرکت ها در زمینه سرمایه گذاری و جذب سرمایه گذارهای ریسک پذیر نیز کمک می کند.

---------------------------
معاون دانشگاه خبرداد:
راه اندازی مرکز نوآوری انرژی دانشگاه صنعتی امیرکبیر در دهه فجر


معاون پژوهش و فناوری  دانشگاه صنعتی امیرکبیر گفت: مرکز نوآوری انرژی این دانشگاه در دهه فجر  راه اندازی می شود.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه صنعتی امیرکبیر، دکتر حسین حسینی تودشکی در جلسه بازدید مدیرعامل راه آهن از برج فناوری دانشگاه صنعتی امیرکبیر گفت: در این دانشگاه علاقه مند به فعالیت در حوزه راه آهن هستیم چراکه کشور می تواند در این حوزه از پتانسیل داخلی به نحو احسن استفاده کند.
وی با بیان اینکه تاکنون در ۵ دانشکده دانشگاه صنعتی امیرکبیر مراکز نوآوری تخصصی راه اندازی شده است، افزود: این مراکز در حوزه های مکانیک، برق، کامپیوتر، مهندسی پزشکی و نساجی هستند.
معاون پژوهشی دانشگاه صنعتی امیرکبیر اظهار داشت: راه اندازی مراکز نوآوری در ۹ دانشکده دیگر این دانشگاه نیز در دستور کار قرار دارد.
دکتر حسینی تودشکی با بیان اینکه دانشگاه صنعتی امیرکبیر قراردادی با یک شرکت نفتی منعقد کرده است، گفت: براساس این قرارداد در دانشکده مهندسی نفت این دانشگاه قرار است مرکز نوآوری انرژی راه اندازی شود.
وی عنوان کرد: این مرکز قرار است در دهه فجر افتتاح شود که در این مرکز فعالیت های مربوط به نفت، گاز و پتروشیمی انجام خواهد شد.
معاون پژوهش و فناوری دانشگاه صنعتی امیرکبیر گفت: این دانشگاه آمادگی دارد تا با شرکت راه آهن همکاری کند تا از این طریق شرکت های دانش بنیان در این حوزه راه اندازی شود و این شرکت ها بتوانند نیازهای این صنعت را برآورده کنند.
دکتر مالک نادری مدیرکل فناوری و ارتباط با صنعت دانشگاه صنعتی امیرکبیر نیز در این جلسه گفت: ظرفیت های دانشگاه صنعتی امیرکبیر برای فعالیت در حوزه راه آهن بسیار زیاد است.
وی خاطرنشان کرد: امیداوریم میان دانشگاه صنعتی امیرکبیر و شرکت راه آهن پژوهش و تحقیقات مشترک انجام شود.

 

نشانی مطلب در وبگاه دانشگاه صنعتی امیرکبیر:
http://aut.ac.ir/find-1.257.2392.fa.html
برگشت به اصل مطلب