دانشگاه صنعتی امیرکبیر- اکتشافات، اختراعات و دستاوردها
بر اساس اعلام رییس مؤسسه استنادی و پایش علم و فناوری جهان اسلام(ISC): دانشگاه صنعتی امیرکبیر رتبه اول در ثبت اختراع بین‌المللی و رتبه دوم در ثبت اختراعات ملی را کسب کرد

حذف تصاویر و رنگ‌ها  | تاریخ ارسال: 1402/10/2 | 
رییس مؤسسه استنادی و پایش علم و فناوری جهان اسلام(ISC)، میزان عملکرد ملی و بین المللی دانشگاه های کشور در شاخص ثبت اختراع را اعلام کرد که دانشگاه صنعتی امیرکبیر رتبه اول در ثبت اختراع بین المللی و رتبه دوم در ثبت اختراعات ملی را در بین دانشگاه‌های صنعتی از آن خود کرد.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه صنعتی امیرکبیر، بنا بر اعلام دکتر سید احمد فاضل زاده رییس مؤسسه ISC ، از میان ۲۸ دانشگاه صنعتی حاضر در رتبه بندی، ۹ دانشگاه صنعتی موفق به ثبت ۵۱ پروانه اختراع بین المللی شده اند.
در بین این دانشگاه‌ها، «دانشگاه صنعتی امیرکبیر»  با کسب ۲۴ پروانه ثبت اختراع  رتبه اول و دانشگاه صنعتی شریف با ثبت ۱۲ پروانه ثبت اختراع با اختلاف نسبت به سایر دانشگاه‌ها رتبه های اول و دوم را کسب کردند.

 

گفتنی است : از میان ۲۸ دانشگاه صنعتی حاضر در رتبه بندی ISC تعداد ۲۵ دانشگاه دارای ثبت اختراع ملی هستند که در این میان دانشگاه‌های صنعتی اصفهان، امیرکبیر و علم و صنعت ایران به ترتیب با ۶۷، ۵۳ و ۲۸ پروانه ثبت اختراع ملی رتبه های اول تا سوم را از آن خود کرده اند.
 


نشانی مطلب در وبگاه دانشگاه صنعتی امیرکبیر:
http://aut.ac.ir/find-1.336.15856.fa.html
برگشت به اصل مطلب