دانشگاه صنعتی امیرکبیر- همایش‌ها و مسابقات
دانشگاه صنعتی امیرکبیر میزبان سیزدهمین کنفرانس ملی مهندسی نساجی ایران

حذف تصاویر و رنگ‌ها  | تاریخ ارسال: 1402/7/29 | 


 
سیزدهمین کنفرانس ملی مهندسی نساجی ایران ۲ الی ۴ آبان ماه در دانشکده مهندسی نساجی دانشگاه صنعتی امیرکبیر برگزار می‌شود.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه صنعتی امیرکبیر، دکتر سید ابوالفضل میردهقان دبیر اجرایی کنفرانس گفت: اولین دوره کنفرانس ملی مهندسی نساجی ایران در سال ۱۳۷۱ با محوریت بررسی چالش‌های کیفیتی به میزبانی دانشگاه صنعتی امیرکبیر برگزار شد و پس از آن، این کنفرانس به طور پیوسته به میزبانی دانشگاه‌های مختلف در سطح کشور برگزار می‌شود.
وی با بیان اینکه امروزه دامنه کاربرد و استفاده از الیاف و منسوجات در سایر حوزه‌های علوم، مهندسی و پزشکی نیز در حال توسعه است افزود: هدف از برگزاری این کنفرانس ایجاد هم افزایی ومحیطی پویا برای تبادل نظرعلمی، ارائه آخرین دستاوردهای پژوهشی و گسترش دانش فنی در حوزه های مختلف مهندسی نساجی است که در آن اعضای هیئت علمی، دانشجویان، پژوهشگران و صنعتگران در زمینه‌های موضوع کنفرانس حضور دارند.
دکتر میردهقان افزود: علم و فناوری الیاف، فناوری نساجی، شیمی نساجی و رنگ، پوشاک، منسوجات صنعتی، مدیریت نساجی و بهره وری، نانوفناوری در نساجی و فناوری و محصولات دانش بنیان در نساجی محورهای اصلی این کنفرانس است و کلیه مقالات کنفرانس در دو پایگاه استنادی علوم جهان اسلام  (ISC)و پایگاه استنادی سیویلیکا(CIVILICA)  نمایه خواهد شد.
 عضو هیئت علمی دانشکده مهندسی نساجی دانشگاه صنعتی امیرکبیر یادآور شد: در این دوره از مجموع  ۲۸۶ مقاله رسیده به دبیرخانه کنفرانس، ۱۸۶ مقاله مورد تایید قرار گرفت که از این تعداد ۹۲ مقاله به صورت شفاهی و ۹۴ مقاله در قالب پوستر ارائه می‌شود.
وی خاطر نشان کرد: علاوه بر ارائه مقالات علمی، برگزاری کارگاه آموزشی "رویکردهای لازم برای دستیابی به توسعه پایدار در آینده‌ی صنعت نساجی"، برگزاری مجمع انجمن علوم و فناوری مهندسی نساجی ایران و برگزاری نشست صنعتی از جمله برنامه‌های جانبی این کنفرانس می باشد. همچنین دانشکده مهندسی نساجی دانشگاه صنعتی امیرکبیر با همکاری انجمن صنایع نساجی ایران همزمان با برگزاری سیزدهمین کنفرانس ملی مهندسی نساجی "اولین نمایشگاه کار صنعت نساجی" را به صورت مجازی برگزار می‌کند.
در پایان دبیر اجرایی کنفرانس به همکاری و همراهی انجمن صنایع نساجی و حمایت و مشارکت صنعتگران در برگزاری کنفرانس، اشاره کرد و ضمن دعوت از کلیه علاقمندان به پژوهش و صنعت نساجی، ابراز امیدواری نمود شرکت کنندگان در این کنفرانس از نشست ها به خوبی بهره‌مند شوند.
آدرس سایت کنفرانس:

https://ntec۱۳.aut.ac.ir/

 
نشانی مطلب در وبگاه دانشگاه صنعتی امیرکبیر:
http://aut.ac.ir/find-1.341.15373.fa.html
برگشت به اصل مطلب