دانشگاه صنعتی امیرکبیر- همایش‌ها و مسابقات
مسابقه بزرگ قرآنی ضیافت نور در دانشگاه صنعتی امیرکبیر

حذف تصاویر و رنگ‌ها  | تاریخ ارسال: 1398/4/31 | 
به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی واحد صنعتی امیرکبیر، دکتر مهدی ورسه ای از اعلام برندگان مسابقه بزرگ قرآنی ضیافت نور۲ در دانشگاه صنعتی امیرکبیر خبر داد.
رئیس جهاد دانشگاهی واحد صنعتی امیرکبیر با اعلام این خبر گفت: دومین دوره این مسابقات همزمان با حلول ماه مبارک رمضان امسال انجام شد که استقبال پرشور دانشجویان را به همراه داشت. در این مسابقات در مجموع ۹۰ سوال با پاسخ های کوتاه و تشریحی که بعضاً جوانب تفسیری قرآن را نیز در بر می گرفت؛ از سی جزء قرآن کریم طرح گردید.
ورسه ای ضمن اشاره به نحوه طراحی سوالات و دربرگیری جنبه های متفاوت آموزشی قرآن در آن ها، به هدف این مسابقات اشاره داشت و خاطرنشان کرد: هدف از این مسابقات افزایش انس با قرآن در میان دانشجویان و ایجاد مقدمه جهت تدبر و عمق گرایی بیشتر در مواجهه با آیات بود که این مسئله می تواند با همت و اراده بیشتر و همچنین لطف الهی منجر به عمل به قرآن شود.
وی ادامه داد: در پایان این دوره از مسابقات ضیافت نور، فاطمه خدایاری در جایگاه اول، علی دهقان و زهرا سلطانی مشترکا در جایگاه دوم و زهرا صادق طبقی در جایگاه سوم قرار گرفتند. زهرا نجفی و ندا یزدانی نیز به عنوان نفرات برگزیده به قید قرعه از میان تمام شرکت کنندگان، انتخاب شدند.
مهدی ورسه ای در پایان ضمن تقدیر از همکاری اداره خوابگاه های دانشگاه صنعتی امیرکبیر و دایره فرهنگی آن به سبب اطلاع رسانی شایسته این مسابقات در میان دانشجویان، اظهار داشت: برگزاری این مسابقات در دو دوره گذشته و استقبال از آن در دانشگاه امیرکبیر نشان می دهد که این مسابقات قرآنی از ظرفیت لازم جهت برگزاری در سطح ملی برخوردار است که در این راستا همکاری و حمایت معاونت فرهنگی جهاد دانشگاهی در کل کشور و بویژه سازمان قرآنی دانشگاهیان کشور به عنوان یکی از متولیان امر قرآن، قطعا تأثیرگذار خواهد بود.
نشانی مطلب در وبگاه دانشگاه صنعتی امیرکبیر:
http://aut.ac.ir/find-1.341.326.fa.html
برگشت به اصل مطلب