دانشگاه صنعتی امیرکبیر- اخبار دانشگاه
معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه صنعتی امیرکبیرمطرح کرد؛ ضرورت نظارت و پیگیری وضعیت دانشجویان توسط والدین

حذف تصاویر و رنگ‌ها  | تاریخ ارسال: 1401/7/17 | 

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه صنعتی امیرکبیر گفت: ضروری است که والدین از قوانین و شرایط دانشجویان خود در دانشگاه مطلع باشند و مسائل شان را از طریق مسئولان دانشگاه پیگیری کنند.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه صنعتی امیرکبیر، دکتر حامد ملاداودی معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه صنعتی امیرکبیر در مراسم معارفه با والدین دانشجویان این دانشگاه که با هدف آشنایی با قوانین دانشگاه برگزار شد گفت: به هر صورت دانشجویانی که به تازگی وارد دانشگاه شده اند همان دانش آموزان بالنده ای هستند که در حال آغاز زندگی جدیدی هستند.
وی افزود: دوران دانشجویی ویژگی های خاص خودش را دارد و تفاوت بارزی با دوره دانش آموزی دارد.
وی گفت : این افتخاری است برای هر پدرومادری که فرزندش عضو دانشگاه صنعتی  امیرکبیر باشد.
معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه صنعتی امیرکبیر با تبریک به والدین دانشجویان نوورود دانشگاه صنعتی امیرکبیر گفت: قطعا این عضویت حاصل زحمات والدین بوده و جای تقدیر و تشکر دارد.
وی با بیان اینکه دانشگاه صنعتی امیرکبیر به عنوان یک دانشگاه معتبر علمی در سطح بین المللی و جهانی از نظرعلمی و فناوری شناخته شده است، گفت: شرکتهای بزرگ با دانشگاه همکاری دارند ضمن اینکه  اساتید و دانشجویان این دانشگاه در طرحهای تحقیقاتی بزرگی در کشور همکاری می کنند.
دکترملاداودی خاطر نشان کرد: این دانشگاه جریان ساز و تحول آفرین بود ه و نقش بزرگی در پیروزی انقلاب و دفاع مقدس داشته و ۹۰ شهید را تقدیم این آب و خاک کرده است.
به گفته وی، وقتی فرزند ما از دوره دانش آموزی به دانشجویی وارد می شود بسیاری از والدین حس می کنند شاید نقش خود را ایفا کردند و دیگر وظیفه ای در قبال دانشجویشان ندارند اما از نظر ما درست نیست زیرا در دوران جدید وظایف بسیار و متعددی بر عهده والدین است که باید به آن توجه شود.
معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه صنعتی امیرکبیر خاطر نشان کرد: اولین وظیفه و مسئولیت والدین افزایش اطلاعات از محیط دانشگاه فرزندانشان است ضمن اینکه با قوانین آشنایی پیدا کنند.
دکتر ملاداودی با بیان اینکه گاهی عدم اطلاعات و آگاهی ها باعث مشروط شدن دانشجویان می شود، گفت: هر والدین باید تعداد واحدهای پاس شده در هر ترم، شرایط مشروطی، غیبتها و ... را بداند. دانشجویی که دوترم بیشتر مشروط شود در شرف اخراج قرار می گیرد. این اطلاعات و قوانین دانشگاه را باید والدین پیگیر باشند.
وی با بیان اینکه امکانات ورزشی و فرهنگی زیادی در دانشگاه وجود دارد، گفت: ما حدود ۱۳ خوابگاه پسرانه و ۹ خوابگاه دخترانه و ۵  خوابگاه متاهلی و ۵هزار  دانشجوی خوابگاهی داریم.
وی با بیان اینکه ۱۴ هزار دانشجو در این دانشگاه هستند، گفت: همه این عزیزان امانت نزد مسئولان دانشگاه هستند و ما وظیفه داریم وضعیت تک تک دانشجویان را پیگیری کنیم.لازم است والدین نظارت لازم را بر فرزندان خودشان داشته باشند.
دکتر ملاداودی گفت: کیفیت آموزش ها در دوره کرونا کاهش یافت و امسال برنامه ریزی کردیم به صورت حضوری دانشجویان را در دانشگاه داشته باشیم.
معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه صنعتی امیرکبیر افزود: به نظر می رسد که باید یک اعتماد و ارتباط دوسویه بین شما والدین و مسئولان دانشگاه وجود داشته باشد تا در صورت بروز مشکل بتوانیم آنها را رفع کنیم.
در ادامه این مراسم والدین و دانشجویان با قوانین و مقررات دانشگاه توسط کارشناسان اداره امور مشاوره آشنا شدند.
نشانی مطلب در وبگاه دانشگاه صنعتی امیرکبیر:
http://aut.ac.ir/find.php?item=1.257.12771.fa
برگشت به اصل مطلب