دانشگاه صنعتی امیرکبیر- اخبار دانشگاه
استاد سرآمد علمی از دانشگاه صنعتی امیرکبیر انتخاب شد

حذف تصاویر و رنگ‌ها  | تاریخ ارسال: 1401/8/2 | 

استاد دانشکده مهندسی پزشکی دانشگاه صنعتی امیرکبیر امسال به عنوان یکی از سرآمدان علمی کشور انتخاب شد.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه صنعتی امیرکبیر، دکتر سجاد جعفری عضو هیات علمی دانشکده  مهندسی پزشکی دانشگاه صنعتی امیرکبیر امسال به عنوان سرآمد علمی انتخاب شد.
دکتر سجاد جعفری در سال ۱۳۶۲ در کرمانشاه به دنیا آمد. وی در مقطع کارشناسی، در رشته مهندسی پزشکی گرایش بیوالکتریک دانشگاه صنعتی امیرکبیر مشغول به تحصیل شد. همچنین مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری خود را در همان رشته در دانشگاه صنعتی امیرکبیر ادامه داد و سپس در بهمن ماه ۱۳۹۱ به عنوان عضو هیأت علمی در دانشکده مهندسی پزشکی مشغول به فعالیت شد.
 زمینه های تحقیقاتی مورد علاقه دکتر جعفری، «تئوری آشوب و شبکه های متشکل از نوسان گر ها» است. 
یک نکته بارز در فعالیتهای تحقیقاتی ایشان، همکاریهای بین المللی گسترده با اساتید برجسته و شناخته شده در زمینه کاری خود است. 
از تحقیقات وی تا کنون ۳۴۰ مقاله ISI پذیرفته و چاپ شده است (از جمله دو مقاله در ژورنال معتبر   Physics Reports با(IF = ۳۰.۵  که این مقالات ۱۱۷۵۸ ارجاع دریافت کرده اند.
دکتر جعفری تاکنون بیش از ۲۰۰ مقاله در ژورنالهای بین المللی داوری کرده است. او در سالهای ۱۳۹۷، ۱۳۹۸، و ۱۴۰۱ به عنوان سرآمد علمی کشور و در سالهای ۲۰۱۹ و ۲۰۲۰ به عنوان یکی از محققان پر استناد جهان از سوی موسسه Clarivate انتخاب شده است.
 همچنین وی جایزه ریاضی دان برتر جهان اسلام در سال ۲۰۱۹ را از سوی COMSTECH دریافت کرده است.
نشانی مطلب در وبگاه دانشگاه صنعتی امیرکبیر:
http://aut.ac.ir/find.php?item=1.257.12899.fa
برگشت به اصل مطلب