دانشگاه صنعتی امیرکبیر- اخبار دانشگاه
پیام رئیس دانشگاه صنعتی امیرکبیر به مناسبت «روز دانشجو»

حذف تصاویر و رنگ‌ها  | تاریخ ارسال: 1401/9/16 | 


بسمه تعالی

«روز دانشجو» یادآور صلابت و هوشمندی دانشجویان در برابر نقشه‌ها، دسیسه‌ها و برنامه‌های نظام سلطه و نیروهای دست نشانده و وابسته به بیگانگان است که از آذر ۱۳۳۲ آن شجاعت و ایستادگی، در اذهان همگان ماندگار گردید و در مقاطع مختلف، برای دانشجویان الهام بخش شد.

در مقطع کنونی نیز که استکبار جهانی، علاوه بر رویه‌ی تحریم های اقتصادی، تهدید و ترور، در قامت جنگ ترکیبی و رسانه‌ای، با تمام توان در صدد ایجاد چالش و اختلال در کشور است، بصیرت، هشیاری و نقش آفرینی دانشجویان به ویژه جوانان نخبه و آینده ساز دانشگاه صنعتی امیرکبیر، در رسواسازی، مغلوب نمودن و مأیوس کردن دشمنان این مرز و بوم، بسیار مهم و اثرگذار است.

لذا ضمن گرامیداشت یاد و خاطره تمامی شهدا به ویژه شهدای دانشجو که در صیانت از ارزش‌ها، استقلال، عزت و عظمت ایران اسلامی از تمام وجود خود مایه گذاشتند، «روز دانشجو» را به یکایک دانشجویان عزیز و فهیم دانشگاه صنعتی امیرکبیر صمیمانه تبریک عرض نموده، از درگاه خداوند متعال تندرستی و سربلندی شما را در تمامی عرصه ها به ویژه تحقق چشم‌اندازهای علمی و اقتصادی ایران عزیز اسلامی مسئلت دارم. لازم به یادآوری به همه‌ی دانشجویان عزیز است که امروز قدرت، روی توسعه فناوری است هرچه فناوری قدرتمندتر، توسعه و ثروت کشور بیشتر. از این‌رو به دانشجویان عزیز توصیه می‌شود که هرچه بیشتر به کسب دانش و پژوهش و فناوری اهمیت داده و سرلوحه‌ی فعالیت‌های خود قرار دهند.

 
دکتر «سید حسن قدسی پور»
رئیس دانشگاه صنعتی امیرکبیر
 (پلی‌تکنیک تهران)

 
نشانی مطلب در وبگاه دانشگاه صنعتی امیرکبیر:
http://aut.ac.ir/find-1.257.13135.fa.html
برگشت به اصل مطلب