دانشگاه صنعتی امیرکبیر- اخبار دانشگاه
برگزاری دوازدهمین کنفرانس بین‌المللی آکوستیک و ارتعاشات به میزبانی دانشگاه صنعتی امیرکبیر

حذف تصاویر و رنگ‌ها  | تاریخ ارسال: 1401/9/23 | 

در دوازدهمین کنفرانس بین‌المللی آکوستیک و ارتعاشات که در دانشگاه صنعتی امیرکبیر در حال برگزاری است  ۱۰۹ مقاله  در حوزه آکوستیک و ارتعاشات ارائه می شود.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه صنعتی امیرکبیر، دکتر عبدالرضا اوحدی دبیر کنفرانس و رئیس انجمن آکوستیک و ارتعاشات ایران در این کنفرانس که ۲۳و ۲۴ آذرماه در محل دانشگاه صنعتی امیرکبیر در حال برگزاری است، گفت: ما در این دوره توانستیم فضا و شرایطی را برای برگزاری این کنفرانس به صورت ترکیبی(حضوری و آنلاین) فراهم کنیم.
وی با بیان اینکه دومین بار است که این کنفرانس به میزبانی دانشگاه صنعتی امیرکبیر در دانشکده مهندسی مکانیک برگزار می شود، گفت: در این دوره از کنفرانس، سخنرانان خارجی و داخلی را به صورت آنلاین و حضوری خواهیم داشت.
دکتر اوحدی گفت: ۱۳۵ مقاله در حوزه آکوستیک و ارتعاشات در حوزه های مکانیک، برق، مهندسی، عمران، بهداشت حرفه ای دریافت کردیم که از این تعداد مجموعا ۱۰۹مقاله پذیرفته شد؛ از این تعداد ۹۴ مقاله به صورت شفاهی ارائه می شود و مابقی در قالب پوستر.
وی با بیان اینکه معمولا ۳۰درصد مقالات به زبان انگلیسی است، گفت: از مقالات پذیرفته شده ۲۹ مقاله به زبان انگلیسی و مابقی به زبان فارسی بوده است.
به گفته وی، از ۴۱ دانشگاه و موسسه مختلف مقالات دریافت شده است.
دکتراوحدی با تاکید بر اینکه طی روزهای آتی۲۱ نشست تخصصی خواهیم داشت، گفت:  در این دوره از کنفرانس، ۱۵ کارگاه اموزشی برگزار می شود که ۱۰ کارگاه دایر شده و با استقبال خوب مهندسان صنعت مواجه شده است.
وی گفت: مسابقه دانشجویی ،کنترل لرزش دست انسان  را برگزار کردیم که این مسابقات تا اسفندماه ادامه دارد.
وی گفت: در این دوره بنا داریم به محقق برتر، مهندس برجسته بر اساس فعالیت های چندساله اخیر و همچنین به رساله برتر در سه مقطع جایزه اعطا کنیم .
رئیس انجمن آکوستیک و ارتعاشات ایران گفت : برای اولین بار جایزه مرحوم دکتر احمدیان به مقاله برتر اعطا می شود.
دکترمنوچهرصالحی رئیس دانشکده مهندسی مکانیک دانشگاه صنعتی امیرکبیر نیز این کنفرانس گفت: مایه خرسندی است  که میزبان این دوره از کنفرانس بین المللی آکوستیک و ارتعاشات هستیم.
وی گفت: از سال ۱۳۹۰ ، کنفرانس بین‌المللی آکوستیک و ارتعاشات در دانشگاه های مختلف همچون تهران، صنعتی شریف، صنعتی خواجه نصیر الدین طوسی، شهید بهشتی به صورت مرتب برگزار شده است.
وی گفت: اما در سال گذشته کنفرانس بین‌المللی آکوستیک و ارتعاشات به دلیل شیوع بیماری کرونا به صورت مجازی برگزار شد .
وی با تاکید بر اینکه چنین کنفرانسی می تواند برای آشنایی و دیدار متخصصان این حوزه همراه باشد، گفت: امیدواریم شرکت کنندگان در این کنفرانس از نشست ها به خوبی بهره ببرند.

معاون پژوهشی دانشگاه صنعتی امیرکبیر؛
تحولات در آینده جدی است/تاثیر تفکرات اندیشمندان در این تحولات

معاون پژوهشی دانشگاه صنعتی امیرکبیر با اشاره به تغییر و تحولات در این برهه حساس جهانی گفت: دانشگاهها، صنایع و اندیشمندان می توانند در این تحولات نقش بسزایی داشته باشند.
دکتر سید رضا غفاریان معاون پژوهشی دانشگاه صنعتی امیرکبیر، در دوازدهمین کنفرانس بین‌المللی آکوستیک و ارتعاشات گفت: ما  اکنون در یک برهه زمانی تحولی قرار داریم که نتایج آن تا ۵-۱۰ سال آینده قابل مشاهده است.
وی گفت: اتفاقات خوبی رقم می خورد اگر اندیشمندان، صاحبان فکر، فعالان صنعت و دانشگاه بتوانند متفق القول در این برهه حساس همفکری کنند تا نتایج آن راسالهای آتی  ببینیم.
وی با بیان اینکه در حوزه کوانتوم، دنیای مجازی و انرژی تاکنون اتفاقات خوبی رقم خورده است، گفت: در حوزه تحولات کلان جهانی هم مصداق زیادی وجود دارد که در آینده باعث جابجایی های اقتصادی شده و تحرکی در قدرت اقتصادی دنیا رخ می دهد.
وی گفت: همچنین این تحولات باعث می شود جابجایی قدرت نظامی رخ دهد که همین موضوع منجر به جابجایی قدرت تفکرات تمدن ساز خواهد شد که در اینده تحولی تاثیرگذار است.
وی تاکید کرد: نقش دانشگاه ها، صنایع و اندیشمندان در این برهه حساس در تحولات بی تاثیر نخواهد بود. ما باید به تحقیقات حساسیت ویژه ای داشته باشیم.
معاون پژوهشی دانشگاه صنعتی امیرکبیر ادامه داد: باید هدفگذاری ها تغییر کند که بتوانیم شاهد تحولات در اینده باشیم؛ این تحولات کشورها را به دو دسته صنعتی و کشورهایی که چاره ای جز پذیرفتن استعمار ندارند تقسیم می کند.
وی خطاب به حاضران در کنفرانس گفت: باید پیش قراولان در این جمع به فکر این تغییر تحولات باشند تا عقب نمانیم و به جهش های خوبی برسیم.
وی با تاکید بر شناسایی ابزارهای این سبک حرکت و ساختار این تحولات گفت: انجمن های علمی می توانند در این تغییر تحولات نقش اثرگذاری داشته باشند ما باید بتوانیم کشور را در ان رتبه ای که در شان ایران است قرار دهیم.


 
نشانی مطلب در وبگاه دانشگاه صنعتی امیرکبیر:
http://aut.ac.ir/find-1.257.13165.fa.html
برگشت به اصل مطلب