دانشگاه صنعتی امیرکبیر- اخبار دانشگاه
هفتمین رویداد Aut Talk برگزار شد

حذف تصاویر و رنگ‌ها  | تاریخ ارسال: 1401/10/13 | 

هفتمین رویداد Aut Talk به همت اداره انجمن های علمی دانشجویی دانشگاه صنعتی امیرکبیر با حضور شرکت دانش بنیان نفت و گاز سرو و سخنرانی کارآفرین موفق مهندس امیرهومن کریمی وثیق مدیر عامل این شرکت برگزار شد.     
به گزارش روابط عمومی دانشگاه صنعتی امیرکبیر : رویدادهای Aut Talk در راستای رسیدن به اهداف کلان دانشگاه که تبدیل شدن به دانشگاه های نسل سوم است، با شعار «تجربیات شایسته ترویج» برگزار می شود. این رویداد با هدف الگوسازی؛ ارائه تجربیات کسب و کار یک مدیر شرکت دانش بنیان در دانشگاه صنعتی امیرکبیر برگزار شد.
در این رویداد، کریمی وثیق مدیرعامل تجربیات کسب و کار خود را در حضور دانشجویان دانشگاه صنعتی امیرکبیر مطرح کرد این گفتگو با حضور و همراهی دکتر علیرضا شیخ از اعضای محترم هیأت علمی دانشکده مدیریت، علم و فناوری،  در سه بخش، مقدمه و معرفی شرکت، بیان تجربیات و پرسش انجام شد.
کریمی وثیق گفت : نباید اولویت های شخصی را به اولویت های جامعه ترجیح بدهیم و کسی که این کار را انجام دهد از نظر من خائن است. زیرا نباید اولویت های شخصی را به اولویتهای ملی ترجیح دهیم .
وی افزود: سابقه تحصیلی و کاری من به این شکل بود که دوره دبیرستان را در دبیرستان مفید درس خواندم . سال ۶۸ وارد دانشگاه شدم و در رشته مهندسی برق دانشگاه تهران به تحصیل پرداختم. از لیسانس بیشتر هم درس نخواندم شاید به نظرم اینگونه بهتر و موثرتر بود. استارت کاری من در شرکت زاگرس بود. اما چندین بار بعد از این فضای کاری خود را تغییر دادم و این ریسک را پذیرفتم.
کریمی وثیق در پاسخ به این سوال که نگاه مهندسی را چطور می‌توان بدست آورد و چگونه می‌توان با حقوق کارمندی ‌کارهای پرریسک و کارآفرینی انجام داد؟ اینگونه پاسخ داد که:  در خصوص نگاه مهندسی همان نگاه واقع گرایانه بودن است و اینکه اصرار نکند مسیری که می‌رود درست بوده است. باید تصمیم بگیریم وارد فضای تجاری می شویم. باید با سعی و خطای سریع جبران کنیم؛ نه فقط آکادمی به تنهایی و نه به تنهایی صنعت بکار می آید.گاهی نیاز به علم است و گاهی نیاز به صنعت. تلفیق علم و صنعت مهم است که باید دیدگاه را عوض کنیم. باید فضایی را متصور شویم و تصمیم بگیریم که در آن فضا باشیم. باید بجنگیم تا برسیم.
شخصی که قرار است کارآفرین باشد باید چه ویژگی هایی داشته باشد؟
 کریمی وثیق : گاهی باید افراد شاگردی کنند و اینطور نیست که در ابتدای امر شرکت راه اندازی کند. این در افراد متفاوت است. فکر نکنم خدا تصمیم گیری کرده که افراد شبیه هم باشند. افراد خودشان را تربیت میکنند.
سوال: کارمندی یا کارآفرینی؟
کریمی وثیق:  من به کارمندان خودم میگویم کاری کنید من شما را بیرون نکنم و طوری کار کنید که بگویم هر چه تو بگویی، من مجبورم ‌انجام بدهم.
در پایان برنامه با اهدای لوح تقدیر و تندیس Aut Talk   از  ایشان به خاطر حضور و به اشتراک گذاری تجربیات ارزشمند خود تقدیر به عمل آمد.

جزییات گفتگو را اینجا بخوانید.
نشانی مطلب در وبگاه دانشگاه صنعتی امیرکبیر:
http://aut.ac.ir/find-1.257.13262.fa.html
برگشت به اصل مطلب