دانشگاه صنعتی امیرکبیر- اخبار دانشگاه
برگزاری آئین باشکوه استقبال از «نو دانشجویان» دانشگاه صنعتی امیرکبیر

حذف تصاویر و رنگ‌ها  | تاریخ ارسال: 1398/7/6 | 
آئین استقبال از «نو دانشجویان» دانشگاه صنعتی امیرکبیر، با شکوه خاصی در روز پنج شنبه 4 مهر ماه 1398 برگزار شد.

بخش هایی از مراسم و سخنرانی ها:

رئیس دانشگاه صنعتی امیرکبیر خبرداد:
ظرفیت نوآوری دانشگاه صنعتی امیرکبیر 10 برابر شده است

رئیس دانشگاه صنعتی امیرکبیر گفت: طی 5 سال گذشته باتوجه به برنامه ریزی های صورت گرفته ظرفیت نوآوری این دانشگاه 10 برابر رشد داشته است.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه صنعتی امیرکبیر، دکتر سید احمد معتمدی در مراسم آغاز سال تحصیلی دانشجویان جدیدالورود دانشگاه صنعتی امیرکبیر گفت: دانشگاه صنعتی امیرکبیر جزء قدیمی ترین دانشگاه های کشور به شمار می رود.
وی افزود: قدمت یکی از فاکتورهای مهم در حوزه های علمی است و دانشگاه های بزرگ کشور نیز قدمت زیادی دارند.
رئیس دانشگاه صنعتی امیرکبیر اظهار داشت: ویژگی دانشگاه های پلی تکنیک این است که علم را به صورت کاربردی تر دنبال می کنند که دانشگاه صنعتی امیرکبیر نیز این رویه را دنبال می کند.
دکتر معتمدی عنوان کرد: یکی از ویژگی های دانشگاه صنعتی امیرکبیر سیاسی و اجتماعی بودن فارغ التحصیلان است بنابراین فارغ التحصیلان ما یک بعدی نیستند و بیشترین مدیران کشور فارغ التحصیلان این دانشگاه هستند.
وی اضافه کرد: دانشگاه های بزرگ دنیا  نیز به بحث مدیریت و فعالیت های اجتماعی می پردازند.
رئیس دانشگاه صنعتی امیرکبیر با اشاره به برنامه راهبردی این دانشگاه گفت: براساس این برنامه قرار است دانشگاه در سال 1404 جزء 100 دانشگاه برتر دنیا و به عنوان دانشگاه نسل سوم فعالیت کند.
دکتر معتمدی گفت: دانشگاه  صنعتی امیرکبیر در 4 رتبه بندی مطرح دنیا شرکت کرده  و رتبه های خوبی را کسب نموده است .
وی افزود: دانشگاه نسل سوم دانشگاه هایی هستند که در چرخه اقتصادی و توسعه کشور نقش بسزایی دارند. ما این موضوع را هدف قرار دادیم تا بتوانیم فارغ التحصیلان کارآمدتر داشته باشیم.
رئیس دانشگاه صنعتی امیرکبیر خاطرنشان کرد: فارغ التحصیلان این دانشگاه باید در کنار تحصیل مهارت های لازم را داشته باشند.
دکتر معتمدی تاکید کرد: در بحث نوآوری طی 5 سال گذشته ظریفت دانشگاه حدود 10 برابر افزایش یافته و در سال تحصیلی جدید برنامه داریم ظرفیت نوآوری و فناوری دانشگاه را دو برابر کنیم.
وی گفت: دانشجویان جدید الوورد باید موضوع درس خواندن و پایه قوی را مورد توجه قرار دهند.
دکتر معتمدی تاکید کرد: برخی از خانواده ها به دانشجویان مانند دوران دانش آموزی نگاه می کنند اما باید بدانند که دانشجویان بزرگ شده اند و وارد جامعه شده اند. برخی از خانواده ها نیز کاملا دانشجویان رها می کنند که این موضوع نیز برای دانشجویان مشکل ایجاد می کند.

معاون آموزشی دانشگاه خبرداد:
پذیرش 3 هزار و 200 دانشجوی جدید در دانشگاه صنعتی امیرکبیر


معاون آموزشی دانشگاه صنعتی امیرکبیر گفت: برای سال تحصیلی 98-99 تعداد 3 هزار و 200 دانشجو جدید در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری پذیرش شده اند.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه صنعتی امیرکبیر، دکتر محمد حسین کریمیان در مراسم آغاز سال تحصیلی دانشجویان جدیدالورود دانشگاه صنعتی امیرکبیر گفت: این دانشگاه دارای 530 عضو هیات علمی است و درحال حاضر نیز 13 هزار دانشجو دارد.
معاون آموزشی دانشگاه صنعتی امیرکبیر تاکید کرد: این دانشگاه جز دانشگاه های یک و دو در حوزه فنی و مهندسی ایران است بنابراین آموزش و پژوهش در رده بالا به دانشجویان ارائه می شود.
دکتر کریمیان با بیان اینکه اولویت در دانشگاه تحصیل است، افزود: فضای دانشگاه با دبیرستان متفاوت است و فعالیت های آموزشی و پژوهشی برعهده خود دانشجو است این درحالی است که دانشگاه کمک می کند اما مسئول تمام اقداماتی که انجام می شود خود دانشجو است.
وی عنوان کرد: در دانشگاه در سال اول فشار تحصیل بسیار بالا است که لازم است دانشجویان تلاش بیشتری در این سال داشته باشند.
معاون آموزشی دانشکاه صنعتی امیرکبیر اظهار داشت: دانشجویان لازم است ارتباط خود را با خانواده ها حفظ کنند.

رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه تاکید کرد:
دانشجویان برای پیمودن راه تحصیل باید برنامه داشته باشند

رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه صنعتی امیرکبیر گفت: دوره دانشجویی پیمودن یک راه است و دانشجویان برای طی این مسیر باید برنامه داشته باشند.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه صنعتی امیرکبیر، حجت الاسلام سید مهدی میراحمدی در مراسم آغاز سال تحصیلی دانشجویان جدیدالورود دانشگاه صنعتی امیرکبیر گفت: لازم است دانشجویان در رسیدن به مقصد برنامه داشته باشند تا بتوانند به درستی مسیر دانشجویی را طی کنند.
 رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه صنعتی امیرکبیر با بیان اینکه دانشجویان باید عوامل کامیابی و ناکامی مسیر تحصیل و دانشجویی را بدانند، افزود: دانشجویان عزیز از امروز باید سختگیرانه برای خود اهدافی را تعیین کنید و در دوره دانشجویی پیوسته خودتان را ارزیابی کنید.
حجت الاسلام میراحمدی  اظهار داشت: محیطی که درآن ورود پیدا کردید با ساختارهاچ و قوانین اداره می شود. آگاهی از این قوانین کمک می کند که به درستی مسیر را طی کنید.
وی عنوان کرد: دانشگاه ظرفیت های طلایی را در اختیار دانشجویان قرار می دهد اما دانشجویانی از این فرصت استفاده می کنند که همت بلند و عزم و اراده جدی داشته باشند.
رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه صنعتی امیرکبیر گفت: دانشگاه دارای ظرفیت‌های زیادی برای پیشرفت و رسیدن به قله‌های افتخار برای دانشجویان است زیرا محیط دانشگاه رقابتی است که باید خود را برای قرار گرفتن در محیط آموزشی آماده کنید.
نشانی مطلب در وبگاه دانشگاه صنعتی امیرکبیر:
http://aut.ac.ir/find.php?item=1.257.472.fa
برگشت به اصل مطلب