دانشگاه صنعتی امیرکبیر- اخبار دانشگاه
رئیس دانشگاه صنعتی امیرکبیر خبرداد: توسعه همکاری دانشگاه صنعتی امیرکبیر با کشور عمان در حوزه های علمی و فناوری

حذف تصاویر و رنگ‌ها  | تاریخ ارسال: 1399/7/23 | 

رئیس دانشگاه صنعتی امیرکبیر در نشست و بازدید سفیر عمان از این دانشگاه از توسعه همکاری با دانشگاه های کشورعمان خبرداد و گفت: برنامه داریم در زمینه های مختلف علمی، تحقیقاتی، فناوری و آموزشی با دانشگاه های این کشور ارتباط داشته باشیم.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه صنعتی امیرکبیر،دکترسید احمد معتمدی در بازدید سفیر کشور عمان از دانشگاه صنعتی امیرکبیر گفت: دانشگاه صنعتی امیرکبیر یکی از قدیمی ترین دانشگاه صنعتی کشور است و این دانشگاه جز چند دانشگاه برتر کشور به لحاظ رتبه بین المللی، تحقیقات و فناوری است.
وی افزود: این دانشگاه دارای برنامه راهبردی است و روابط بین الملل جز مهمترین محورهای این برنامه ها بشمار می رود.
رئیس دانشگاه صنعتی امیرکبیر خاطرنشان کرد: براساس سیاست های دانشگاه تاکید داریم با دانشگاه های کشورهای منطقه ارتباط نزدیک داشته باشیم.
دکتر معتمدی اضافه کرد: درحال حاضر این دانشگاه با دانشگاه های کشورهای عراق، سوریه و کشورهای همسایه در شمال ایران ارتباط نزدیک دارد.
وی عنوان کرد: ارتباط با کشور عمان جز اولویت های ما است که اخیرا ارتباط های خوبی برقرار شده و امیداوریم رفته رفته ارتباطات علمی و آموزشی و فناوری ما با دانشگاه های کشور عمان بیشتر شود.
رئیس دانشگاه صنعتی امیرکبیر اظهار داشت: درحال حاضر تمرکز دانشگاه صنعتی امیرکبیر تنها بر روی بحث آموزش نیست بلکه درخصوص مباحث تکنولوژی و تحقیقات تکیه زیادی داریم و بخش زیادی از ارتباطات نیز در این زمینه ها خواهد بود.
ابراهیم بن احمد المعینی سفیر کشور عمان درایران نیز در این جلسه گفت: ایران گنجینه ای از توانایی ها و قابلیت ها است بنابراین ما برنامه داریم در زمینه های مختلف ارتباطات مان را با ایران تقویت کنیم.
وی افزود: من به عنوان سفیر بسیار تاکید دارم که ارتباطات گسترش یابد بنابراین امیداوریم که ارتباطات میان دانشگاه های دوکشور نیز بیش از گذشته توسعه یابد.
ابراهیم بن احمد المعینی خاطرنشان کرد: باتوجه به ارتباطات قوی که شکل گرفته نشان می دهد که آسان سازی روابط میان دو کشور نتیجه بخش بوده است .
حجت الاسلام نوری شاهرودی سفیر سابق ایران در عمان نیز در این جلسه گفت: عمان از دستاوردهای فناوری و تکنولوژی ایران استقبال می کند.
وی تاکید کرد: باتوجه به اینکه رفت و آمد ایرانی ها به کشور عمان راحت شده است بنابراین می توان انتظار داشت که ارتباطات علمی و فناوری میان دو کشور نیز توسعه یابد.
سفیر سابق ایران در عمان افزود: دانشگاه صنعتی امیرکبیر یکی از دانشگاه های ایران است که بسیار پیشرفت کرده و برج فناوری این دانشگاه مثال زدنی است.
دکترحمید کشوری رئیس مرکز بهداشت دانشگاه صنعتی امیرکبیر و رئیس پژوهشکده فناوری سلامت دانشگاه نیز در این جلسه گفت: امیدوارم این جلسه که با دعوت و پیگیری پژوهشکده فناوری سلامت دانشگاه صنعتی امیرکبیر برگزار شده، بستری برای تعمیق گسترش ارتباطات علمی و فناوری بین  دو کشور بویژه در حوزه سلامت گردد.  
وی اظهار داشت: کشور عمان از این برنامه استقبال کرده و قرار است با همکاری مقامات عمانی بویژه سفیر ،برنا مه های جامعی در حوزه های آموزش، پژوهش و فناوری با کشورعمان به صورت مشترک اجرا شود.
رئیس پژوهشکده فناوری سلامت دانشگاه صنعتی امیرکبیر خاطرنشان کرد: بسیاری از شرکت های تولید کننده فناوری ایرانی دارای استانداردهای بین المللی هستند که برنامه داریم با کمک کشور عمان بستری فراهم کنیم که این شرکت ها بتوانند در این کشور حضور پیدا کرده و از پتانسیل های موجود بهره برداری نمایند.
در پایان مراسم نیز از تلاش های حجت الاسلام نوری شاهرودی سفیر سابق ایران در عمان جهت فراهم نمودن زیر ساخت مناسب همکاری علمی و فناوری بین دو کشور تجلیل و قدردانی شد و سفیر عمان نیز اظهار داشت که این بازدید زمینه مناسبی برای گسترش همکاری های علمی و فناوری بین دو کشور خواهد بود.
نشانی مطلب در وبگاه دانشگاه صنعتی امیرکبیر:
http://aut.ac.ir/find.php?item=1.257.5438.fa
برگشت به اصل مطلب