دانشگاه صنعتی امیرکبیر- اخبار دانشگاه
مدیردفتر نظارت و ارزیابی دانشگاه خبرداد: راه اندازی سامانه ارتقا اعضای هیات علمی دانشگاه صنعتی امیرکبیر

حذف تصاویر و رنگ‌ها  | تاریخ ارسال: 1398/7/22 | 
مدیردفتر نظارت و ارزیابی دانشگاه خبرداد:
راه اندازی سامانه ارتقا اعضای هیات علمی دانشگاه صنعتی امیرکبیر


مدیر دفتر نظارت و ارزیابی دانشگاه صنعتی امیرکبیر گفت: سامانه ارتقا اعضای هیات علمی این دانشگاه راه اندازی شده و در دسترس اساتید قرار گرفته است.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه صنعتی امیرکبیر، دکتر مهدی صدیقی در مراسم افتتاح سامانه ارتقا اعضای هیات علمی دانشگاه صنعتی امیرکبیر گفت : این سامانه نرم افزاری مبتنی بر وب است که به فرآیند ارتقا اعضای هیات علمی این دانشگاه کمک خواهد کرد.
وی افزود: با استفاده از این سامانه کلیه اطلاعات آموزشی و پژوهشی اعضاء هیأت علمی که در پورتال دانشگاه موجود باشد (مانند دروس، دانشجویان، مقالات، و کتابها)، در فرم های مربوط به ارتقاء اساتید قرار داده می شود. امتیازات ارزیابی نیز به صورت خودکار محاسبه شده و در محل مشخص داخل فرم ها قرار می گیرد.
وی افزود: علاوه بر این، در صفحه اول سامانه ارتقا اعضای هیات علمی دانشگاه صنعتی امیرکبیر هرنوع اطلاعاتی که اساتید برای روند ارتقا مرتبه علمی خود نیاز داشته باشند نیز وجود دارد.
مدیر دفتر نظارت و ارزیابی دانشگاه صنعتی امیرکبیر تاکید کرد: در این سامانه فرم ها، رویه ها و سوالات مربوط به ارتقا اعضای هیات علمی قرار داده شده است.
دکتر صدیقی عنوان کرد: همچنین در این سامانه اطلاعات مربوط به اعضای هیات علمی وجود دارد و اساتید می توانند برای ارتقا مرتبه علمی خود فرم های مربوطه را در این سامانه کامل کنند.
وی اظهار داشت: فرم های قرارداده شده در این سامانه براساس فرمت های مشخص وزارت علوم است.
مدیر دفتر نظارت و ارزیابی دانشگاه صنعتی امیرکبیر گفت: پس از تکمیل فرم ها اساتید می توانند آن  را به دفتر نظارت و ارزیابی دانشگاه ارسال کنند و پس از بررسی اولیه پرونده برای بررسی های نهایی در نوبت قرار خواهد گرفت.

 

معاون آموزشی دانشگاه تاکید کرد:
راه اندازی سامانه ارتقا اعضای هیات علمی دانشگاه  صنعتی امیرکبیر برمبنای آیین نامه های وزارت علوم

معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه صنعتی امیرکبیر گفت: سامانه ارتقا اعضای هیات علمی این دانشگاه براساس شیوه نامه های آموزشی دانشگاه و آیین نامه های وزارت علوم تدوین و راه اندازی شده است.
دکترسید محمد حسین کریمیان نیز در مراسم افتتاح سامانه ارتقا اعضای هیات علمی دانشگاه صنعتی امیرکبیر گفت: روند تکمیل فرم های ارتقا اعضای هیات علمی یک پروسه بسیار طولانی و زمان بر بود که با راه اندازی سامانه ارتقا اعضای هیات علمی، کلیه فرمهای مربوطه با استفاده از اطلاعات موجود در معاونتهای مختلف دانشگاه توسط این سامانه  پر می شوند و دیگر لازم نیست تا این فرمها توسط اعضاء هیات علمی  بصورت دستی و آزار دهنده پر شوند
وی افزود: این سامانه شامل تمام جزئیاتی است که کمیته های تخصصی و هماهنگی نیاز به بررسی و تحلیل  آنها دارند.
معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه صنعتی امیرکبیر تاکید کرد: همچنین این سامانه قادر است با دقت کافی اطلاعات موجود در دانشگاه و  اطلاعات اضافه شده توسط فرد متقاضی را تفکیک کند.
دکتر کریمیان خاطرنشان کرد: سامانه ارتقا اعضای هیات علمی دانشگاه صنعتی امیرکبیر مطابق با شیوه نامه های دانشگاه ها و آیین نامه های وزارت علوم طراحی و راه اندازی شده است.
وی اظهار داشت: برای طراحی این سامانه بیش از ۶ ماه زمان صرف شده است و دسترسی به این سامانه بسیار راحت است. در ضمن به جز سامانه کلستان که شامل این امکان می باشد، سامانه اوج اولین سامانه ای است که بصورت خانگی برای پورتال خاص دانشگاه طراحی، تدوین و راه اندازی  اندازی شده است.
نشانی مطلب در وبگاه دانشگاه صنعتی امیرکبیر:
http://aut.ac.ir/find.php?item=1.257.837.fa
برگشت به اصل مطلب