دانشگاه صنعتی امیرکبیر- اخبار دانشگاه
دانشگاه صنعتی امیرکبیر باکشور ترکیه به عنوان کشور هدف، همکاری های بین الملل گسترده ای دارد

حذف تصاویر و رنگ‌ها  | تاریخ ارسال: 1398/8/13 | 
مدیرهمکاری های علمی و بین المللی دانشگاه صنعتی امیرکبیر با اشاره به فعالیت های بین المللی این دانشگاه در سطح آموزشی و پژوهشی گفت: این دانشگاه دارای روابط گسترده بین المللی است.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه صنعتی امیرکبیر، دکتر امیرگل رو در جلسه بازدید هیاتی از دانشگاه غازی آنتپ  از دانشگاه صنعتی امیرکبیر گفت: دانشگاه صنعتی امیرکبیر با دانشگاه های زیادی در ترکیه ارتباط دارد.
وی افزود: دانشگاه صنعتی امیرکبیر دارای ۱۴ هزار دانشجو است که حدود ۵۰ درصد دانشجویان این دانشگاه در مقاطع تحصیلات تکمیلی تحصیل می کنند و ۳۵ درصد دانشجویان این دانشگاه را نیز زنان تشکیل می دهند.
مدیرهمکاری های علمی و بین المللی دانشگاه صنعتی امیرکبیر اظهار داشت: تاکنون ۱۰ نفر از اساتید این دانشگاه به عنوان وزیر انتخاب و فعالیت کرده اند.
دکتر گلر و تاکید کرد: مقالات اساتید دانشگاه صنعتی امیرکبیر از نظر کمی و کیفی در رده بسیار بالایی است.
وی گفت: دانشگاه صنعتی امیرکبیر این قابلیت را دارد که تمام برنامه های آموزشی خود را به زبان انگلیسی ارائه کند.
مدیرهمکاری های علمی و بین المللی دانشگاه صنعتی امیرکبیر با بیان اینکه اکثر مراکز تحقیقاتی این دانشگاه بین رشته ای هستند، افزود: این دانشگاه دارای دو شتاب دهنده بین المللی است.
دکتر گل رو خاطرنشان کرد: این دانشگاه در حوزه بین المللی به دنبال فعالیت های اجرایی و عقد قرارداد است. هدف این دانشگاه عقد تفاهم نامه هایی که قابلیت اجرایی ندارند، نیست.
وی اضافه کرد: این دانشگاه با کشورهای مختلف فعالیت های بین المللی دارد و در این راستا با دانشگاه های کشورهای هلند، اتریش، آلمان، بلژیک و فرانسه نیز دوره های مشترک بین المللی برگزار می کند.
مدیرهمکاری های علمی و بین المللی دانشگاه صنعتی امیرکبیر عنوان کرد: برخی از برنامه های این دانشگاه نیز سه جانبه است.
دکتر گل رو با بیان اینکه دانشگاه صنعتی امیرکبیر در جذب دانشجویان بین المللی موفق بوده است، گفت: دانشگاه صنعتی امیرکبیر جز کنسرسیوم های بین المللی هست که این امر نشان دهنده حضور فعال دانشگاه در سطح بین المللی است.
وی تاکید کرد: دانشگاه صنعتی امیرکبیر با ۵۴ دانشگاه ترکیه همکاری های علمی بین المللی را آغاز کرده و با ۴ دانشگاه این کشور قرارداد تبادل استاد و دانشجو دارد.
دکتر سیداحمد معتمدی رئیس دانشگاه صنعتی امیرکبیر نیز در این جلسه گفت: امیداوریم این دیدار مقدمه ای برای همکاری های بعدی باشد.
وی اظهار داشت: دانشگاه صنعتی امیرکبیر جز قدیمی ترین دانشگاه های صنعتی کشور بشمار می رود. همچنین این دانشگاه از نظر تعداد دانشجو و رشته نیز بزرگترین دانشگاه صنعتی کشور است.
رئیس دانشگاه صنعتی امیرکبیر اظهار داشت: این دانشگاه دارای ۲۰۰ شرکت دانش بنیان و استارت آپ است.

***********************
رئیس دانشگاه «غازی آنتپ» تاکید کرد؛
باید برنامه ریزی مناسب برای ارتباط دانشگاه غازی آنتپ  با دانشگاه صنعتی امیرکبیر انجام شود

 رئیس دانشگاه غازی آنتپ گفت: این دانشگاه دارای مرکز تحقیقاتی گسترده است که امیداوریم بتوانیم در این مرکز با دانشگاه صنعتی امیرکبیر همکاری داشته باشیم.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه صنعتی امیرکبیر، آقای دکتر علی گور در بازدید از دانشگاه صنعتی امیرکبیر گفت:  به دلیل موقعیت صنعتی شهرغازی آنتپ ترکیه، دانشگاه غازی آنتبپ نیز جز حامیان بخش صنعت به شمار می رود و با صنایع مختلف همکاری دارد.
وی افزود: دانشگاه غازی آنتپ در بخش مهندسی ازسطح بسیار بالایی برخودار است. این دانشگاه دارای ۵۴ هزار دانشجو است که ۴ هزار و ۵۰۰ نفر از این دانشجویان از ۱۰۷ کشور دنیا هستند.
رئیس دانشگاه غازی آنتپ تاکید کرد: در مجموع بالغ بر ۸ هزار نفر دانشجو این دانشگاه در مقاطع دکتری تحصیل می کنند و۱۵۲ هزار دانشجو این دانشگاه نیز در مقاطع کارشناسی ارشد مشغول به فعالیت هستند که اکثر دانشجویان مقاطع کارشناسی ارشد این دانشگاه بین المللی هستند.
آقای دکتر علی گور خاطرنشان کرد: درحال حاضر تعداد۴۰ دانشجوی ایرانی نیز در مقاطع کارشناسی ارشد این دانشگاه مشغول به تحصیل هستند و همچنین ۸ مدرس ایرانی فعال نیز در این دانشگاه مشغول به کار است.
وی عنوان کرد: این دانشگاه دارای هزار و ۸۰۰ نفر پرسنل آموزشی، بیش از هزار استاد و ۲۰ دانشکده در حوزه های مختلف مهندسی، علوم انسانی و پزشکی است .
رئیس دانشگاه غازی آنتپ  گفت: در مجموع در کشور ترکیه تعداد ۲۰۶ دانشگاه وجود دارد.
آقای دکتر علی گور عنوان کرد: در دانشگاه غازی آنتپ دروس آموزشی به سه زبان ترکی، انگلیسی و عربی تدریس می شود این درحالی است که دروس مربوط به رشته های مهندسی تنها به زبان انگلیسی ارائه می شود بنابراین دوره های کارشناسی مهندسی این دانشگاه ۵ ساله است و دانشجویان در سال اول باید واحدهای زبان انگلیسی بگذرانند مگر اینکه دارای مدرک معتبر زبان باشند.
وی با اشاره به اینکه دوره های کارآموزی دانشجویان این دانشگاه در صنایع مختلف برگزار می شود، افزود: دانشجویان این دانشگاه پس از تحصیل به یکی از کارخانه ها معرفی می شود بنابراین دانشجویان تا زمانی که برگه تاییده از صنعت نگیرد نمی تواند مدرک اخذ کند.
رئیس دانشگاه غازی آنتبپ تاکید کرد: این دانشگاه با هزار و ۲۵۰ کارخانه ارتباط دارد.
آقای دکتر علی گور با اشاره به پارک تکنولوژی دانشگاه غازی آنتپ  گفت: در این پارک ۹۰ شرکت فعالیت می کنند که تعداد ۳۵ شرکت در حوزه نرم افزار و مابقی شرکت ها در دیگر حوزه ها فعالیت می کنند.
وی ادامه داد: دوره های آموزشی دانشگاه همواره درحال بروز رسانی با رویه های بین المللی است.
رئیس دانشگاه ا غازی آنتب  ظهار داشت: ۷۲ درصد دانشجویان این دانشکاه پس از برگزاری دوره های کارآموزی در کارخانه ها در همان جا مشغول به کار می شوند.
آقای دکتر علی گور اظهار داشت: این دانشگاه دارای مرکز تحقیقاتی گسترده است که امیداوریم بتوانیم در این مرکز با دانشگاه صنعتی امیرکبیر همکاری داشته باشیم.

 
نشانی مطلب در وبگاه دانشگاه صنعتی امیرکبیر:
http://aut.ac.ir/find.php?item=1.257.949.fa
برگشت به اصل مطلب