دانشگاه صنعتی امیرکبیر- اخبار دانشگاه
نشست بصیرت افزایی مبارزه با استکبار جهانی در دانشگاه صنعتی امیرکبیر برگزار شد

حذف تصاویر و رنگ‌ها  | تاریخ ارسال: 1400/8/11 | 

نشست بصیرت افزایی با محوریت مبارزه با استکبار جهانی به مناسبت گرامیداشت سیزده آبان سالروز تسخیر لانه جاسوسی در دانشگاه صنعتی امیرکبیر برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه صنعتی امیرکبیر، نشست بصیرت افزایی با عنوان مبارزه با استکبار جهانی به همت پایگاه بسیج کارکنان دانشگاه صنعتی امیرکبیر و با حضور دکتر غلامحسین رضوانی نماینده مجلس شورای اسلامی و دکتر مجید کوه خیل فرمانده بسیج کارکنان دانشگاه صنعتی امیرکبیربه صورت مجازی برگزار شد.
دکتر غلامحسین رضوانی نماینده مجلس شورای اسلامی در این نشست گفت: صحیح ترین حرکت سیاسی که مردم ایران طی چند صد سال گذشته انجام داده اند انقلاب اسلامی بود. انقلاب اسلامی کم هزینه و بسیار پرفایده بوده است. انقلاب ما به گواهی دوست و دشمن از نظر فراگیری بی نظیر است.
وی خاطرنشان کرد: تمامی مردم می دانستند که مسئول مستقیم جنایت هایی که قبل از پیروزی انقلاب اسلامی در ایران اتفاق افتاده  بود مانند خفقان شدید، شکنجه ها و کشتارها با محوریت آمریکا و شریک آن انگلیس رخ داده بود.
نماینده مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: امام خمینی (ره) نیم قرن پیش اعلام کردند که آمریکا ام الفساد قرن است و تمام مصیبت ها از آمریکا است و اسرائیل نیز از آمریکا است.
دکتر رضوانی عنوان کرد: ادیان الهی و پیامبران همیشه به دنبال صلح و آرامش و آسایش مردم بودند و تلاش ادیان آسمانی بر این است که تاجایی که ممکن است جنگ نشود و از طریق تبلیغ، ارشاد و عدالت گستری مشکلات حل شود اما این واقعیت را نباید نادیده گرفت که آیات فراوان درخصوص جنگ در قرآن وجود دارد بنابراین در جایی که ضرورت داشته باشد دفاع برما واجب است.
وی ادامه داد: وظیفه ما مبارزه با طاغوت است و آیات فراوانی در قرآن در این خصوص وجود دارد.
نماینده مجلس شورای اسلامی گفت: فعال بودن سفارت آمریکا در ایران موجب شده بود آمریکا در تمامی مشکلات پس از پیروزی انقلاب از جمله کودتا، آشوب ها، ترورهای هدفمند و ... دخالت داشت و مستندات آنها نیز بعد از تصرف لانه جاسوسی به دست آمد.
دکتر رضوانی تاکید کرد: آمریکا ستیزه جویی کرد و فکر می کرد همان گونه که بسیاری از  انقلاب ها و حرکت های آزادی بخش را سرکوب کرده می تواند انقلاب را نیز سرکوب کند اما اشتباه فکر کرده بود.
وی افزود: باتوجه به اینکه انقلاب اسلامی بر روی دوش مردم حمل می شود بنابراین این انقلاب ماندگار است.
نماینده مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: سیاست خارجی ایران از ابتدای انقلاب اسلامی بسیار روشن بوده و بنای ما براین بوده است که با تمام دنیا ارتباط داشته باشیم اما آمریکا از ابتدا می گفت که می خواهد جمهوری اسلامی را سرنگون کند.
دکتر رضوانی تاکید کرد: سران آمریکایی بارها گفته اند که ما باید ریشه موجودیت ملت ایران را بسوزانیم. آمریکایی ها جنایت کار هستند و با اتخاذ روش هایی طرف مقابل را تضعیف می کنند و اگر لازم شد به آن حمله می کنند.
وی گفت: باتوجه به اینکه طی سال های گذشته آمریکایی ها به اهداف خود نرسیدند متوسل به موضوعات اقتصادی شدند و متاسفانه برخی در داخل کشور نیز به آن دامن زدند.
نماینده مجلس شورای اسلامی افزود: مشکل آمریکا این است که تاکنون نتوانسته است ما را بترساند و علی رغم تمامی مشکلاتی که برای ما ایجاد شده است مقام معظم رهبری در تمامی زمینه ها موفق بوده اند و مشکلات را برطرف کرده اند.
دکتر رضوانی اظهارداشت: تمام تلاش خارج و دربرخی موارد در داخل این بود که ما به جان هم بیافتیم اما موفق نشدند. تحریم های اقتصادی نیز با این هدف اعمال شده است.
وی ادامه داد: مذاکره یعنی داد و ستد سیاسی و این موضوع محل منازعه نیست. در این روند مذاکره «داد» وجود دارد اما «ستد» در آن نیست.
نماینده مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: در مذاکره باید حواسمان باشد کلاه سرمان نرود آیا مذاکره کنیم بله اما «داد» بدون «ستد» نکنیم.
عکس ها را در ادامه ملاحظه نمائید: ...

 
 
نشانی مطلب در وبگاه دانشگاه صنعتی امیرکبیر:
http://aut.ac.ir/find.php?item=1.257.9541.fa
برگشت به اصل مطلب