دانشگاه صنعتی امیرکبیر- اطلاعیه‌ها
اخذ بسته‌های اختیاری-سال تحصیلی ۱۴۰۱-۱۴۰۰ (مقطع کارشناسی)

بازیابی تصاویر و رنگ‌ها  | تاریخ ارسال: 1400/5/8 | 
احتراماٌ، به اطلاع می‌­رساند که اعلام نظر درخصوص دروس اختیاری و انتخاب بسته‌­های اختیاری در روزهای ­شنبه ۱۴۰۰/۰۵/۰۹ لغایت چهارشنبه ۱۴۰۰/۰۵/۱۳ به شرح جدول زیر انجام خواهد پذیرفت:
 
روز ساعت نام دانشکده
شنبه  ۱۴۰۰/۰۵/۰۹ ۸ الی ۱۳ ریاضی و علوم کامپیوتر - مهندسی هوافضا - مهندسی کامپیوتر
یکشنبه ۱۴۰۰/۰۵/۱۰ ۸ الی ۱۳ مهندسی صنایع - مهندسی دریا - مهندسی پزشکی - مهندسی نفت - مهندسی مواد و متالورژی
دوشنبه ۱۴۰۰/۰۵/۱۱  ۸ الی ۱۳ مهندسی برق - مهندسی شیمی - مهندسی عمران - مهندسی معدن
سه­‌شنبه ۱۴۰۰/۰۵/۱۲ ۸ الی ۱۳ مهندسی مکانیک - مهندسی نساجی - مهندسی پلیمر - فیزیک و مهندسی انرژی
چهارشنبه ۱۴۰۰/۰۵/۱۳ ۸ الی ۱۳ کلیه دانشکده‌­ها
 
۲۰ مرداد ماه ۱۴۰۰ نهایی شدن بسته انتخابی دانشجویان و درج در پورتال
۲۴ و ۲۵ مرداد ماه ۱۴۰۰ ترمیم انتخاب بسته ­(مختص دانشجویانی که بسته انتخاب ننموده یا الویت تخصیص نداشته‌­اند)
 
* باتوجه به شرایط موجود و همه‌­گیری ویروس کرونا، به دانشجویان توصیه می­‌شود تا از مراجعهء حضوری به دانشگاه جداً خودداری نموده و موارد را از طریق تلفن یا ایمیل به دانشکده­‌های خود منعکس نمایند. معاونین و کارشناسان آموزشی دانشکده‌­ها در روزهای اعلام شده و درساعات اداری، پاسخگوی شما عزیزان خواهند بود.
 
براساس برنامه‌­های جدید بازنگری‌­شده دانشگاه صنعتی امیرکبیر، تمامی دانشجویان موظف هستند نحوهء انتخاب دروس اختیاری خود را تعیین نمایند. این دروس تحت عنوان بسته­‌های اختیاری یا دروس اختیاری آزاد قابل اخذ است. که نحوه ثبت نام به شرح زیر است:
 1. در زمان‌بندی مندرج، کلیهء دانشجویان ورودی ۹۷ و ۹۸ دانشگاه صنعتی امیرکبیر (به‌­غیر از دانشجویان میهمان) که حداقل ۵۵ و حداکثر ۱۲۵ واحد گذرانده داشته باشند مجاز به انتخاب بسته خواهند بود.
 2. فقط آن دسته از دانشجویانی که بخش «بسته آموزشی» پورتال ایشان خالی بوده و بسته‌­ای به ایشان تخصیص نیافته باشد، مجاز به انتخاب بسته خواهند بود. لذا دانشجویانی که قبلاً و یا از طریق دانشکده اقدام به انتخاب بسته نموده­‌اند، مجاز به انتخاب مجدد نخواهند بود.
 3. انتخاب و تخصیص بسته­‌های اختیاری در هر نیم‌سال و قبل از ثبت­‌نام اولیه برای دانشجویانِ مشمول، صورت خواهد پذیرفت.
 4. هر دانشجو تنها مجاز به انتخاب یک بستهء اختیاری و گذراندن ۱۵ واحد از بستهء مربوطه خواهد بود.
 5. دانشجویان مطابق علاقه و توانایی خود در انتخاب بستهء اختیاری آزاد بوده و می‌­توانند برای انتخاب بسته‌­های اختیاری از مشورت و راهنمایی معاونین آموزشی، اساتید مشاور، مدیران گروه‌­های آموزشی بهره­‌مند شوند.
 6. دانشجویان ورودی ۹۸، باتوجه به تعداد واحد گذرانده؛ علاوه بر این نیم‌سال حداکثر دو نیم‌سال دیگر نیز فرصت دارند تا نسبت به انتخاب بسته اقدام نمایند. لذا چنانچه هر یک از دانشجویان ورودی ۹۸ در خصوص انتخاب بسته هنوز تصمیم­‌گیری نکرده باشند، در این نیم‌سال الزامی برای مراجعه به سامانه نداشته و می‌­توانند تصمیم خود را در نیمسال­‌های آتی اعلام نمایند.
 7. برای دانشجویان ورودی ۹۷ این نیم‌سال تنها فرصت اعلام و اخذ بسته بوده و می­‌بایست در بازهء زمانی اعلام شده در جدول فوق نسبت به اعلام وضعیت و اخذ بسته، اقدام نمایند.
 8. کلیهء دانشجویان ورودی ۹۷ و آن دسته از دانشجویان  ورودی ۹۸ که در خصوص اخذ دروس اختیاری خود تصمیم­‌گیری نموده‌­اند، می‌­بایست نسبت به اعلام بسته مدنظر خود در سامانه اقدام نمایند. این دسته از دانشجویان چنانچه تمایلی به انتخاب هیچ یک از بسته­‌های اختیاری نداشته و خواستار اخذ دروس اختیاری بصورت آزاد باشند، می­‌بایست گزینهء «تمایلی به انتخاب بسته ندارم» را انتخاب نماید.
 9. در صورت پایان مهلت اعلام شده، چنانچه دانشجوی ورودی ۹۷ نسبت به انتخاب بسته یا اعلام عدم تمایل به انتخاب بسته؛ مبادرت ننموده باشد، گزینهء «تمایلی به انتخاب بسته ندارم» بصورت پیش‌فرض فعال گردیده و این دانشجویان دیگر مجاز به انتخاب بستهء اختیاری نخواهند بود.
 10. انتخاب بسته با مراجعه به تارنمای مدیریت امور آموزشی و از طریق سامانهء سما قابل انجام خواهد بود.
 11. ضمناً جهت کسب اطلاع و آگاهی از دروس هر بسته و پیش‌نیازهای مربوطه، دانشجویانِ مشمول می­‌توانند به سامانهء سما بخش اطلاعات دروس بسته­‌ها به آدرس http://sama.aut.ac.ir مراجعه نمایند.
 12. اکیداً به دانشجویان توصیه می­‌شود تا با مراجعه به اطلاعات بسته­‌های اختیاری و براساس علاقه و توانایی‌­های خود نسبت به انتخاب بستهء مورد نظر اقدام نمایند.
 13. در انتخاب بسته­‌های اختیاری، دانشجویان مجاز به انتخاب حداکثر سه الویت خواهند بود.
 14. تخصیص بسته­ اختیاری براساس معدل دانشجویان، تعداد کل واحدهای گذرانده تا انتهای نیم‌سال اول ۹۹ بانضمام واحدهای اخذ شده در نیم‌سال دوم ۹۹ همچنین اولویت‌­های انتخابی دانشجو و ظرفیت اعلامی بسته‌­ها صورت خواهد پذیرفت.(در برخی از دانشکده‌­ها تعداد دانشجویانی که امکان انتخاب بسته از سایر رشته‌­ها را دارند محدود شده است که این امر در تخصیص بسته‌­ها ملاک عمل قرار خواهد گرفت.)
 15. براساس بند فوق، پیشنهاد می­‌شود بمنظور تخصیص بهتر و پوشش حداکثری، دانشجویان نسبت به تکمیل هر سه الویت اقدام نمایند.
 16. باتوجه به محدودیت‌های موجود، درصورت تکمیل ظرفیت هریک از بسته­‌های اختیاری، امکان افزایش ظرفیت وجود نخواهد داشت. در نتیجه به دانشجویان توصیه می‌­شود در اولین فرصت نسبت به انتخاب و اخذ بسته مورد نظر خود اقدام نمایند.
 17. پس از تخصیص و درج بسته‌­های اختیاری و از تاریخ ۱۴۰۰/۰۵/۲۱، اطلاعات در پورتال آموزشی دانشجویان (بخش آموزشی-بسته آموزشی) قابل مشاهده خواهد بود.
 18. پس از تخصیص و درج بسته در پورتال آموزشی امکان تغییر وجود نخواهد داشت. لذا می­‌بایست دانشجویان نسبت به انتخاب بسته‌­های مورد علاقهء خود دقت لازم را مبذول فرمایند.
 19. اخذ دروس هر بسته مطابق روال عادی و باتوجه به گذراندن پیش‌نیازها و رعایت هم‌نیازها در هنگام ثبت­‌نام میسر خواهد بود.
 20. در هنگام ثبت‌­نام (اولیه، تکمیلی یا حذف و اضافه)، برای دانشجویانی که بستهء­ اختیاری در پورتال آموزشی آنها درج شده باشد؛ بخش «دروسِ بسته» نمایش داده خواهد شد.­ این دانشجویان می­‌توانند با مراجعه به این بخش نسبت به اخذ دروس مندرج در بستهء خود اقدام نمایند.
 21. پس از تخصیص و درج بسته‌­های اختیاری (۲۱ مردادماه) چنانچه به دانشجویی بسته اختیاری تخصیص نیابد، این دسته از دانشجویان و دانشجویانِ مشمولی که به هردلیل نسبت به انتخاب بسته مبادرت ننموده باشند، می­‌توانند در بازهء ترمیم نسبت به انجام این امر مهم اقدام نمایند. (دانشجویان دارای بسته امکان ترمیم بسته را نخواهند داشت)
در صورت بروز هرگونه مشکل، لطفا موارد را از طریق پست الکترونیکی زیر منعکس نمایید. همچنین مطابق جدول زیر کارشناسان مدیریت امور آموزشی از ساعت ۸ لغایت ۱۳ آماده پاسخگویی به سوالات و رفع مشکلات خواهند بود:
  
روز شماره تماس پست الکترونیکی
شنبه       ۱۴۰۰/۰۵/۰۹ ۶۴۵۴۲۸۱۵ -  ۶۴۵۴۲۸۱۶ amiriaut.ac.ir
mahsaberiaut.ac.ir
misivanaut.ac.ir
یکشنبه    ۱۴۰۰/۰۵/۱۰ ۶۴۵۴۲۸۱۵ -  ۶۴۵۴۲۸۱۶
دوشنبه    ۱۴۰۰/۰۵/۱۱ ۶۴۵۴۲۸۱۵ - ۶۴۵۴۲۸۰۵
سه‌­شنبه   ۱۴۰۰/۰۵/۱۲ ۶۴۵۴۲۸۱۶ - ۶۴۵۴۲۸۰۵
چهارشنبه ۱۴۰۰/۰۵/۱۳ ۶۴۵۴۲۸۰۵

مدیریت امور آموزشی
دانشگاه صنعتی امیرکبیر
نشانی مطلب در وبگاه دانشگاه صنعتی امیرکبیر:
http://aut.ac.ir/find.php?item=1.335.8549.fa
برگشت به اصل مطلب