دانشگاه صنعتی امیرکبیر- اکتشافات، اختراعات و دستاوردها
معاون آموزشی دانشگاه تاکید کرد: امیدواریم در آینده ۲۵ درصد ورودی های کارشناسی دانشگاه صنعتی امیرکبیر در طرح کارورزی شرکت کنند

بازیابی تصاویر و رنگ‌ها  | تاریخ ارسال: 1400/7/20 | 

معاون آموزشی دانشگاه صنعتی امیرکبیر با بیان اینکه باید طرح کارورزی(کوآپ) در دانشگاه و کشور نهادینه شود، گفت: امیداواریم در آینده ۲۵ درصد ورودی های این دانشگاه در مقطع کارشناسی در این طرح حضور یابند.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه صنعتی امیرکبیر، دکتر محمدحسین کریمیان هدف از دوره کارورزی(کوآپ) را افزایش مهارت دانشجویان در رشته تحصیلی عنوان کرد و گفت: دانشجویانی که در این طرح شرکت می کنند پس از فارغ التحصیلی از توانایی بالای اشتغال برخوردار خواهند شد.
وی افزود: همچنین زمینه ای فراهم می شود که دانشجویان با شرکت در دوره کاروزی دروس خود را هدف دار انتخاب می کنند.
معاون آموزشی دانشگاه صنعتی امیرکبیر اظهار داشت: دانشگاه های بزرگ خارجی سابقه طولانی در برگزاری دوره کوآپ دارند و برای تقویت این موضوع زیرساخت ها و حمایت های لازم نیز ایجاد شده است.
دکتر کریمیان خاطرنشان کرد: در دوره کوآپ دانشجویان از ترم تحصیلی ۴ و یا ۵،  در مجموع دو ترم و دو تابستان را در صنعت مشغول به کار می شوند که در این طرح طول دوره تحصیل دانشجو افزایش می یابد اما جزء سنوات دانشجو بشمار نمی آید.
وی اظهار داشت: برای برگزاری این دوره آیین نامه ای در سال گذشته تصویب شده است و از بهمن سال ۹۹ دوره اول این طرح در دانشگاه اجرا شد که در دوره اول ۱۰ دانشجو به شرکت ها و کارخانه های مختلف کشور اعزام شدند.
معاون آموزشی دانشگاه صنعتی امیرکبیر تاکید کرد: دوره دوم این طرح نیز آغاز شده و دانشکده های بیشتری در دانشگاه اقدام به اجرای این طرح کرده اند.
دکتر کریمیان گفت: باتوجه به اینکه در برخی موارد در جذب فارغ التحصیلان دانشگاهی مشکلاتی بوجود آمده با اجرای این طرح می توانیم دانشجویان مستعد را برای کار به صنایع معرفی کنیم.
وی عنوان کرد: در دوره اول این طرح از سوی دانشکده مهندسی صنایع ۲ دانشجو و از سوی دانشکده مهندسی کامپیوتر ۸دانشجو به صنایع معرفی شدند و در دور دوم این طرح که اکنون نیز درحال          اجراست ۲۲ دانشجواز دانشکده های مختلف دانشگاه به صنایع مختلف معرفی شده اند.
معاون آموزشی دانشگاه صنعتی امیرکبیر تاکید کرد: برای اجرای این طرح با صنایع مختلف تفاهم نامه منعقد می شود و صنایع قبول کرده اند که براساس قانون کار دانشجویان را بیمه کرده و حقوق پرداخت کنند.
دکتر کریمیان افزود: همچنین باید بستری فراهم شده است که دانشجویان جزء تیمهای کاری و عملیاتی صنعت مربوطه قرار بگیرند.
وی خاطرنشان کرد: اکنون دانشکده مهندسی کامپیوتر با بیشترین آمار که ۱۵ دانشجو است در دوره یک و دو این طرح فعال بوده است. همچنین دانشکده مهندسی صنایع نیز با ۳ دانشجو در دوره اول و دوم این طرح شرکت کرده است.
معاون آموزشی دانشگاه صنعتی امیرکبیر اظهار داشت: دانشکده مهندسی پلیمر با ۷ دانشجو، دانشکده مهندسی هوافضا با یک دانشجو، دانشکده مهندسی معدن با ۳ دانشجو و دانشکده مهندسی نساجی با ۳ دانشجو در این طرح فعال هستند.
دکتر کریمیان گفت: شرکت هایی که اکنون دانشجویان این دانشگاه در آنها در قالب طرح کاورزی(کوآپ) مشغول به فعالیت هستند بسیار خوشنود هستند. دانشجویان نیز از اجرای این طرح رضایت کامل دارند.
وی افزود: با غالب دانشجویان فعال در این طرح تماس گرفتم و همگی شرکت در این طرح و فعالیت در صنعت مرتبط با رشته خود را مفید و موثر اعلام نمودند.
معاون آموزشی دانشگاه صنعتی امیرکبیر عنوان کرد: در این طرح دانشجویان دختر و پسر حضور دارند و بسیاری از این دانشجویان دارای معدل های بسیار خوب و بالا هستند.
دکتر کریمیان با بیان اینکه باید طرح کارورزی(کوآپ) در دانشگاه و کشور نهادینه شود، گفت: امیداواریم در آینده ۲۵ درصد ورودی های این دانشگاه در مقطع کارشناسی در این طرح حضور یابند.
نشانی مطلب در وبگاه دانشگاه صنعتی امیرکبیر:
http://aut.ac.ir/find.php?item=1.336.9275.fa
برگشت به اصل مطلب