دانشگاه صنعتی امیرکبیر- همایش‌ها و مسابقات
هفته پایانی آبان ماه؛ مسابقه‌ «بازشناسی پلاک مخدوش» در دانشگاه صنعتی امیرکبیر برگزار می شود

حذف تصاویر و رنگ‌ها  | تاریخ ارسال: 1398/7/21 | 
مسابقه‌ «بازشناسی پلاک مخدوش» در چهارچوب مسابقات هوش مصنوعی امیرکبیر هفته‏ پایانی آبان ماه در دانشگاه صنعتی امیرکبیر برگزار خواهد شد.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه صنعتی امیرکبیر، مسابقه‏ «بازشناسی پلاک مخدوش» یکی از مجموعه مسابقات تعریف شده در «چالش کاربرد هوش مصنوعی در تحلیل داده‌های شهری» است که با هدف کشف پلاک‌های دستکاری‏ شده‏ خودروها در تصاویر ثبت‏ شده در دوربین‌های کنترل ترافیک شهری تعریف شده است.
این مسابقه با همکاری دانشگاه صنعتی امیرکبیر و سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری تهران برگزار می شود.
هدف این مسابقه شناسایی مواردی است که بخشی از پلاک خودرو به گونه‌ای دستکاری شده باشد که برخی از ارقام یا حروف مربوط به پلاک غیرقابل تشخیص و یا با شماره یا حرف دیگری اشتباه شوند.
در این مسابقه تیم های شرکت کننده باید قادر به شناسایی تصاویر پلاک های سالم، پلاک های مخدوش و تصاویر غیرپلاک باشند.
تیم‌های شرکت‏ کننده در صورت تمایل می‌توانند تا قبل از برگزاری دور نهایی مسابقات، یک اجرای آزمایشی داشته باشند و نتایج تمامی اجراهای آزمایشی از طریق وب سایت مسابقات در اختیار شرکت‏ کنندگان قرار خواهد گرفت.
به برگزیدگان مسابقه جوایز ویژه ای از سوی سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری تهران اهدا خواهد شد.
مسابقه‌ «بازشناسی پلاک مخدوش» در مسابقات سالانه‏ هوش مصنوعی امیرکبیر در هفته‏ پایانی آبان ماه در دانشگاه صنعتی امیرکبیر برگزار خواهد شد.
علاقمندان برای کسب اطلاعات بیشتر می توانند به وب سایت مسابقات هوش مصنوعی امیرکبیر به نشانی الکترونیکی (aaic.aut.ac.ir) مراجعه کنند.
نشانی مطلب در وبگاه دانشگاه صنعتی امیرکبیر:
http://aut.ac.ir/find.php?item=1.341.830.fa
برگشت به اصل مطلب