دانشگاه صنعتی امیرکبیر- اطلاعیه‌های آموزشی
اطلاعیه شماره ۷ معاونت آموزشی و تحصیلات تکمیلی

بازیابی تصاویر و رنگ‌ها  | تاریخ ارسال: 1399/1/11 | 
اعضاء محترم هیأت علمی دانشگاه
با سلام و احترام
پیرو اطلاعیه شماره ۵ و درخواست از همکاران گرامی جهت انتخاب یکی از دو شیوه برخط یا غیر بر خط برای برگزاری کلاس‌ها در فروردین (و احتمالاً اردیبهشت) ماه سال جاری، نکات تکمیلی ذیل را به اطلاع می رساند:
  1. از آنجایی که کیفیت تدریس و میزان فراگیری در شیوه برخط به مراتب بالاتر از شیوه غیر بر خط است، به همکاران گرامی اکیداً توصیه می گردد که شیوه برخط را برای برگزاری کلاس‌‌های خود انتخاب و این موضوع را تا تاریخ تعیین شده در اطلاعیه قبلی (دوشنبه ۱۱ فروردین ماه) در سامانه نیما ثبت نمایند. لازم به ذکر است که بستر سخت افزاری و نرم افزاری مناسب برای برگزاری کلاس‌ها به صورت برخط آماده گردیده است. لذا از همکاران گرامی درخواست می شود که از سامانه نیما به آدرس lms.aut.ac.ir برای برگزاری کلاس‌ها استفاده نمایند.
  2. در صورت تمایل همکاران به استفاده از سایر درس افزارهای برخط، درس افزار انتخاب شده می بایست امکان گزارش گیری (log) از کلاس‌ها (شامل دانشجویان حاضر در کلاس و زمان شروع و پایان کلاس) را داشته باشد و هماهنگی لازم در این خصوص با مسئولین دانشکده و دفتر آموزش‌های آزاد دانشگاه تا پایان هفته جاری صورت گیرد. ضمناً گزارش برگزاری کلاس‌ها نیز می بایست در پایان نیمسال به مسئولین دانشکده و دانشگاه ارائه گردد.
  3. در صورت اصرار برخی همکاران مبنی بر ارائه کلاسها به صورت غیر بر خط، محتوای درسی می بایست منحصراً در سایت courses.aut.ac.ir بارگذاری گردد. علاوه بر این، ضروری است که به ازاء هر ۴ جلسه کلاس برون خط، حداقل یک جلسه کلاس برخط جهت رفع اشکالات دانشجویان نیز برگزار گردد. بنابراین پر واضح است که برگزاری کلاس‌ها بصوت ترکیبی از سیستم های برخط و برون خط بلامانع است.
  4. با توجه به حجم زیادی از کلاس‌های جبرانی که از ۱۶ فروردین برقرار خواهد شد لازم است تا این کلاس‌ها طبق جدول زیر تعریف گردند تا از بازه‌های موجود در هفته به بهترین نحو استفاده گردد. لازم به ذکر است که کلاسهایی که طبق زمان بندی زیر تعریف نشده باشند حدف خواهند شد. برای مثال کلاسی در ساعت ۱۴ الی ۱۶ قابل تعریف نخواهد بود. کلاس‌های جبرانی جلسات ۲ ساعتی نیز در جلسات ۹۰ دقیقه ای قابل تعریف بوده و از نظر این معاونت بلامانع است. برگزاری کلاس خارج از بازه ۷:۴۵ الی۲۰:۰۰ امکانپذیر بوده ولی توصیه نمیگردد. لازم است تا مسئولین محترم دانشکده‌ها نظارت دقیق بر اجرای این بند داشته باشند.
 
بازه های قابل تعریف روز های مجاز
۹:۱۵ - ۷:۴۵ فقط روزهای چهارشنبه، پنجشنبه و جمعه
۹:۱۵ - ۱۰:۴۵
۱۰:۴۵ - ۱۲:۱۵
۱۳:۳۰ - ۱۵:۰۰ روزهای  پنجشنبه و جمعه
۱۵:۳۰ - ۱۷:۰۰
۱۷:۰۰ - ۱۸:۳۰ کلیه روزهای هفته
۱۸:۳۰ - ۲۰:۰۰
 
در خاتمه یک بار دیگر از کلیه همکاران گرامی دعوت می شود که در کارگاه آموزشی روز دوشنبه ۱۱ فروردین ماه ساعت ۱۰:۳۰ الی ۱۲ شرکت نمایند.


 
نشانی مطلب در وبگاه دانشگاه صنعتی امیرکبیر:
http://aut.ac.ir/find.php?item=1.468.4837.fa
برگشت به اصل مطلب