دانشکده مهندسی پزشکی- درباره دانشکده
معرفی دانشکده

حذف تصاویر و رنگ‌ها  | تاریخ ارسال: 1398/6/16 | 
 

 


  در سال‌های اخیر پیشرفت در زمینه‌ی مراقبت های پزشکی بسیار چشمگیر بوده است. ازجمله علل اصلی آن می توان پیوند بین دو فضای علمی مهندسی و پزشکی را برشمرد. با توجه به نگرشهای گوناگون فضای پزشکی و مهندسی، همکاری این دو منجر به نتایج مفید و پرثمری گردیده است.
دانشکده مهندسی‌پزشکی دانشگاه صنتعی‌امیرکبیر به عنوان اولین دانشکده مهندسی‌پزشکی کشور و تنها دانشکده مستقل مهندسی پزشکی در دانشگاههای دولتی محور اصلی آموزشی- تحقیقاتی حوزه آکادمیک مهندسی‌پزشکی در کشور است.
 
در بعد آموزشی دانشکده مهندسی‌پزشکی دارای سه گروه آموزشی بیوالکتریک،‌ بیومکانیک و بیومواد است که هر سه گروه آموزشی در مقاطع تحصیلی کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا به تربیت دانشجویان مشغول هستند. دانشکده مهندسی‌پزشکی به طور متوسط سالانه در حدود ۱۴۰ دانشجوی کارشناسی، ۱۲۵ دانشجوی کارشناسی ارشد و ۲۵ دانشجوی دکترا در گرایشهای بیوالکتریک، بیومکانیک، بیومواد و مهندسی بافت پذیرش می‌نماید که از لحاظ کمی و کیفی از بالاترین جایگاه آموزشی برخوردار است.  
دانشکده مهندسی پزشکی با حضور بیش از ۳۷ عضو هیئت‌علمی تمام‌وقت به تربیت دانشجویان در زمینه‌های آموزشی و پژوهشی مشغول است. اعضای هیئت‌علمی این دانشکده فارغ‌التحصیلان کشور ایران و سایر کشورهای دنیا هستند که این تنوع باعث شده است تا عمده محورهای تحقیقاتی و آموزشی به روز دنیا مدنظر قرار گیرند.
 
 
نشانی مطلب در وبگاه دانشکده مهندسی پزشکی:
http://aut.ac.ir/find.php?item=2.440.403.fa
برگشت به اصل مطلب