دانشکده مدیریت، علم و فناوری- اخبار
اطلاعیه برگزاری دوره دکتری مشترک DBA با همکاری MAASTRICHT SCHOOL OF MANAGEMENT

حذف تصاویر و رنگ‌ها  | تاریخ ارسال: 1395/9/2 | 
دانشکده مدیریت دانشگاه صنعتی امیرکبیر با همکاری Maastricht School of Management هلند اقدام به پذیرش دانشجو و برگزاری دوره مشترک دکترای حرفه ای کسب و کار (DBA) می‌نماید. شرایط و مشخصات دوره به اختصار به شرح ذیل می‌باشد:

۱.شرایط پذیرش:

حداقل دو سال سابقه کار

مدرک کارشناسی و کارشناسی ارشد از دانشگاه‌های معتبر

کسب نمودن امتیاز لازم در بررسی مدارک تحصیلی و حرفه ای

کسب نمره قبولی در مصاحبه تخصصی

۲. نحوه گزینش دانشجو:

بررسی سوابق تحصیلی داوطلبان و دعوت به مصاحبه تخصصی

پس از بررسی اولیه سوابق تحصیلی داوطلبان(که مشخصات خود را در بازه زمانی تعیین شده در سامانه تحصیلات تکمیلی دانشگاه وارد نموده‌­اند)، با توجه به بررسی اولیه سوابق تحصیلی و حرفه ای داوطلبان، داوطلبان حائز شرایط به مصاحبه تخصصی دعوت می‌گردند. لازم به ذکر است که مرحله اول بر اساس سوابق آموزشی و کاری داوطلب و امتیازدهی به آن‌ها انجام می‌شود. شاخص‌های اصلی کیفیت و رده دانشگاه‌های مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد، معدل مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد، مدت دوره تحصیل کارشناسی و کارشناسی ارشد، مدرک معتبر زبان انگلیسی و سوابق کاری و اجرایی داوطلب می‌باشند.

برگزاری مصاحبه تخصصی

کلیه دعوت شدگان به مصاحبه تخصصی باید در تاریخ‌های مشخص شده جهت انجام مصاحبه به دانشکده‌ مدیریت، علم و فناوری مراجعه نمایند. لازم است قبل از مراجعه، دعوت شدگان گرامی به سایت دانشکده مراجعه و از زمان و مکان دقیق مصاحبه اطلاع حاصل نمایند.

۳. مراحل تحصیلی

تحصیل در دوره دکتری بصورت تمام وقت می‌باشد.

محدودیت سنی در پذیرش دانشجویان وجود ندارد.

مدرک دوره DBA در صورت تکمیل و دفاع موفقیت آمیز دانشجویان از رساله دکتری، از سوی Maastricht School of Management صادر و با توجه به قرارداد فی‌مابین و مجوز اخذ شده از وزارت علوم، به تایید دانشگاه صنعتی امیرکبیر رسیده و سپس مورد تایید و ارزشیابی از سوی وزارت علوم قرار می‌گیرد.

شرایط آموزشی و اخذ مجوز دفاع از پایان‌نامه تابع شرایط و مقررات آموزش دانشگاه امیر کبیر و Maastricht School of Management می‌باشد.

برگزاری دوره به صورت مشترک توسط اساتید دانشگاه‌های صنعتی امیرکبیر و Maastricht School of Management بوده و برای هر دانشجو دو استاد راهنما از هر دو دانشگاه تخصیص یافته و هدایت رساله دکتری را بر عهده خواهند داشت.

انتخاب موضوع پایان‌نامه که دارای ماهیت عملیاتی و اجرایی فضای کسب و کار می باشد، در طول مدت سال اول و پیش از برگزاری جلسه دفاع از پروپوزال، در جلسات هماهنگ و مشترک میان دانشجو و اساتید راهنما شکل گرفته و تکمیل می‌گردد.

هزینه دوره در طی چهارسال پرداخت می‌گردد. این هزینه تنها شامل هزینه‌های ثبت نام دوره بوده و در صورت تمایل دانشجویان به گذراندن بخشی از دوره در هلند، شامل هزینه‌های زندگی و اقامت‌نمی باشد. علاوه بر این در صورت افزایش مدت تکمیل دوره به بیش از چهار سال هزینه ثبت نام ترم اضافی مترتب خواهد بود.

دروس در این دوره توسط اساتید Maastricht School of Management(به زبان انگلیسی) و همچنین اساتید دانشگاه صنعتی امیرکبیر تدریس می‌گردد.

دانشگاه صنعتی امیرکبیر فاقد امکانات خوابگاهی و کمک هزینه‌های تحصیلی، مسکن برای پذیرفته‌شدگان این دوره می‌باشد.

برای دانشجویان مشمول ذکور ایرانی مطابق قوانین نظام وظیفه عمومی پس از ثبت نام درخواست معافیت تحصیلی خواهد شد.

حداقل طول دوره دکترا ۳.۵ سال (معادل ۷ نیم‌سال) و حداکثر آن ۵ سال (معادل ۱۰ نیم‌سال) است. بدیهی است به ازای هر نیم‌سال تحصیلی مازاد بر طول ۴ ساله دوره شهریه اضافه متناسب با شهریه کل پس از اخذ مجوز ادامه تحصیل از دانشگاه دریافت خواهد شد.

دانشگاه در خصوص اخذ ویزا تمام هماهنگی‌های لازم را با Maastricht School of Management انجام خواهد داد .بدیهی است عدم صدور ویزا به هر دلیل مسئولیتی متوجه دانشگاه صنعتی امیرکبیر  و Maastricht School of Management نخواهد کرد.

۴.نحوه نامنویسی اینترنتی

شروع فرآیند ثبت نام از ۲۰ آذر ۱۳۹۵ می‌باشد و تا پایان وقت اداری ۲۵ دی ۱۳۹۵ ادامه دارد.

کلیه مراحل ثبت نام و پرداخت هزینه تشکیل پرونده و سایر مراحل پذیرش بصورت الکترونیکی ازطریق سامانه پذیرش انجام می‌پذیرد.

واریز مبلغ ۲۰۰ هزار تومان (غیر قابل برگشت) توسط داوطلبین ازطریق لینک مربوطه (در صورت عدم پرداخت پرونده داوطلب جهت بررسی ارسال نمی‌گردد)

در صورت پذیرش داوطلب جهت مصاحبه حضوری، ارائه اصل کلیه مدارک الزامی می‌باشد.

چنانچه در هر مرحله از ثبت نام و تحصیل در دانشگاه مشخص گردد که داوطلب واجد یکی از شرایط فوق نبوده است بلافاصله از ثبت نام وادامه تحصیل او جلوگیری به عمل آمده، طبق مقررات با وی رفتار خواهد شد و کلیه مسئولیت‌ها و عواقب آن متوجه داوطلب خواهد بود.

داوطلبان می توانند پاسخ سؤالات خود را ازطریق پست الکترونیک mstaut.ac.ir دریافت نمایند.

ثبت نام در سامانه

نشانی مطلب در وبگاه دانشکده مدیریت، علم و فناوری:
http://aut.ac.ir/find-38.4467.9983.fa.html
برگشت به اصل مطلب