اطلاعيه زمان‌بندي حذف و اضافه دانشجويان كارشناسي (نيم‌سال دوم ۱۴۰۱-۱۴۰۰)

 | تاریخ ارسال: 1400/11/18 | 
احتراماً، به اطلاع می‌رساند که ثبت‌نام در روزهای سه‌‌‌شنبه ۱۴۰۰/۱۱/۱۹  و چهارشنبه ۱۴۰۰/۱۱/۲۰ به شرح جدول ذیل انجام خواهد شد.
روز ورودی ساعت
سه‌‌‌شنبه ۱۴۰۰/۱۱/۱۹ ورودی ۹۷ و ماقبل ۸ تا ۱۰
سه‌‌‌شنبه ۱۴۰۰/۱۱/۱۹ ورودی ۹۸ ۱۰:۳۰ تا ۱۲:۳۰
سه‌‌‌شنبه ۱۴۰۰/۱۱/۱۹ ورودی ۹۹ ۱۳ تا ۱۵
چهارشنبه ۱۴۰۰/۱۱/۲۰ ورودی ۱۴۰۰ ۸ تا ۱۰
چهارشنبه ۱۴۰۰/۱۱/۲۰ پریود آزاد ۱۰:۳۰ تا ۱۳
 
باتوجه به شرایط موجود و همه‌گیری ویروس کرونا، به دانشجویان توصیه می‌شود تا از مراجعه‌ حضوری به دانشگاه خودداری نموده و موارد را از طریق تلفن یا ایمیل به دانشکده‌های خود منعکس نمایند. معاونین و کارشناسان آموزشی دانشکده‌ها در ساعات اعلام شده، ملزم به پاسخگویی شما عزیزان هستند.
ثبت نام از طریق پورتال آموزشی انام جمی‌پذیرد. لازم است تا دانشجویان به نکات زیر توجه نمایند:
  • چنانچه دانشجویان ورودی ۹۶ تا قبل از بازه «حذف و اضافه» اقدامی در خصوص اخذ مجوز ثبت‌نام انجام نداده و وضعیت تحصیلی ایشان در پورتال به صورت «اتمام سنوات» باقی بماند، کلیه‌ی دروس ثبتنامی ایشان در نیم‌سال دوم ۱۴۰۰ حذف خواهد شد.
  • محدودیت مشروطی و کلیه‌ی  قوانین مربوط به ثبت‌نام در نیم‌سال اول ۱۴۰۰ اعمال خواهد شد.
  • وضعیت دروس به‌روزسانی شده و اخطارهای آموزشی اجرا شده است، لذا دانشجویان موظّف‌ هستند قبل از «حذف و اضافه» قسمت اخطارهای آموزشی پورتال خود را کنترل نموده و نسبت به رفعِ اخطار و اخذ دروسِ پیشنیاز/همنیاز در بازه‌ی «حذف و اضافه» اقدام نمایند. درصورت باقی ماندن اخطارها و عدم رعایت موارد آموزشی، دروس دارای اخطار حذف خواهد شد.
  • ثبت‌نام دروس میهمان بین‌دانشکده‌ای یا میهمان در مقطع تحصیلات تکمیلی حداکثر تا پایان روز «حذف و اضافه» از طریق سامانهی سما قابل انجام خواهد بود. بدین منظور دانشجویان می‌بایست با مراجعه به تارنمای مدیریت امور آموزشی به آدرس https://ugrad.aut.ac.ir  و انتخاب بخش سامانه مدیریت آموزشی (سما)، درخواست میهمان بین‌دانشکده‌ای، نسبت به ثبت درخواستِ میهمانی (بین دانشکده‌ای/درس تحصیلات تکمیلی) خود اقدام نموده و منتظر اعلام نظر دانشکده مبدأ و مقصد باشند. (راهنمای ثبت درخواست در بخش مذکور قرار گرفته است)
- به دانشجویان اکیداً توصیه می‌شود درخواست میهمانی/اخذ درس از تحصیلات تکمیلی خود را صرفاً از طریق سامانه‌ی سما انجام داده و پیگیری‌های لازم را بعمل آوردند.
- فرم‌های دستی میهمان بین دانشکده‌ای فاقد اعتبار است.
- در صورت اخذ درسِ میهمان از طریق سامانهی سما، رفع اخطار دروس مربوطه به صورت خودکار انجام خواهد پذیرفت.
  • مطابق روال جاری دانشگاه، لیست انتظار (رزرو) برای رزرو دروس در روزهای ثبت نام فعال بوده و پس از آن لیست رزرو، فاقد اعتبار خواهد بود.
  • اخذ دروسِ یک بار افتاده به صورت همنیاز با درسِ بعدی مجاز خواهد بود و چنانچه دانشجویان درس افتاده را به صورت همنیاز اخذ نکنند، کلیه دروس بعدی اخذ شده مشمولِ اخطارِ عدم رعایت پیشنیاز شده و در پایان بازه «حذف و اضافه» این دروس حذف خواهد شد.
  • مطابق روال، امکان اخذ دروس افتاده (ریاضی عمومی ۱، ریاضی عمومی۲، معادلات دیفرانسیل، محاسبات عددی، برنامه‌نویسی کامپیوتر، فیزیک عمومی۱ و فیزیک عمومی۲) به عنوان امتحان مجدد (تحت گروه ۱۰۰) در پورتال آموزشی وجود دارد. (امتحان این دروس به صورت حضوری برگزار خواهد شد)
در صورت قطع برق در طول ثبت نام به شرح ذیل عمل خواهد شد:
- سیستم ثبت‌نام بلافاصله متوقف می‌شود. (جهت جلوگیری از تضییع حق دیگران)
- ۵ دقیقه پس از وصل مجدد برق و رفعِ کاملِ قطعی برق در همه‌ی دانشکده‌ها، سیستم مجدداً وصل شده و کار از آن‌جائیکه متوقف شده بود ادامه می ‌یابد.
- برنامه زمانی جدول بالا به مدت قطعی برق به تعویق خواهد افتاد.

 
                                                            مدیریت امور آموزشی
                                                            دانشگاه صنعتی امیرکبیر