با حضور رئیس دانشگاه؛ جشن «از حرا تا انتظار» در دانشگاه صنعتی امیرکبیر برگزار شد

 | تاریخ ارسال: 1400/12/23 | 

جشن «از حرا تا انتظار» به مناسبت اعیاد شعبانیه و روز جوان با حضور دکتر «حسن قدسی پور» رئیس دانشگاه صنعتی امیرکبیر و جمعی از دانشگاهیان صنعتی امیرکبیر برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه صنعتی امیرکبیر، دکتر حسن قدسی پور رئیس دانشگاه صنعتی امیرکبیر در این مراسم گفت: شهدا، جانبازان و آزادگان با جانفشانی هایی که برای انقلاب اسلامی کرده اند موجب شده اند تا آینده درخشانی در انتظار کشور باشد.
وی افزود: باید تلاش کنیم تا با سرعت بیشتری به سوی مدینه فاضله ای که مدنظر است حرکت کنیم.
رئیس دانشگاه صنعتی امیرکبیر با بیان اینکه مقام معظم رهبری بر موضوع اقتصاد مقاومتی تاکید بسیاری داشته اند، تاکید کرد: یکی از راه های رسیدن به موضوع اقتصاد مقاومتی توجه به کاربردی سازی دانش و فناوری است که دانشگاه ها در این زمینه فعالیت های بسیار زیادی داشته اند اما همچنان باید در این راستا تلاش بیشتری داشته باشند.
دکتر قدسی پور خاطرنشان کرد: موضوع عدم اتکا به فروش نفت نیز موضوع دیگری است که در موضوع اقتصاد مقاومتی مطرح شده و باید برای این موضوع برنامه ریزی کنیم تا بتوانیم به زودی اقتصاد را از موضوع نفت جدا کنیم.
وی اظهار داشت: زمانی که بتوانیم کاربردی سازی فناوری را به طور کامل در جامعه اجرایی کنیم می توانیم بودجه کشور را بدون توجه به درآمدهای نفتی تعریف کنیم.
رئیس دانشگاه صنعتی امیرکبیر خاطرنشان کرد: برای دستیابی به این هدف نیازمند تلاش های زیادی هستیم اما با برنامه ریزی و استراتژی مشخص می توانیم هرچه زودتر به این هدف دست یابیم.
دکتر قدسی پور گفت: دانشگاه ها و مراکز پژوهشی بسترهای بسیار مهمی هستند تا بتوانیم با تلاش آنها نیازهای جامعه و صنعت را رفع کنیم و حتی به بازارهای جهانی نیز دست یابیم. درسال های گذشته دراین خصوص فعالیت های زیادی از سوی شرکت های دانش بنیان و مراکز رشد انجام شده اما همچنیان نیازمند توسعه این حوزه هستیم.
وی گفت: باید به نحوی حرکت کنیم که استراتژی های کلان را به برنامه های اجرایی در جامعه و صنعت تبدیل کنیم.
در این برنامه گروه تواشیح بین المللی محراب به اجرای برنامه پرداختند و همچنین مسابقاتی  برگزار شد که به برندگان این مسابقات جوایزی اهدا شد.
مقارن با ۲۲ اسفند روز بزرگداشت شهدا ،مزار شهدای گمنام دانشگاه صنعتی امیرکبیر گلباران شد.