برگزاری کارگاه «مهارت های اساسی دختر و پسر در مرحله آشنایی وخواستگاری» با حضور استاد شهاب مرادی در دانشگاه صنعتی امیرکبیر

 | تاریخ ارسال: 1401/2/5 | 

به گزارش روابط عمومی جهاد دانشگاهی واحد صنعتی امیرکبیر،دکتر مهدی ورسه ای  از برگزاری کارگاهی با موضوع سبک زندگی  در دانشگاه صنعتی امیرکبیر با حضور آقای حجت الاسلام، شهاب مرادی خبر داد.
رئیس جهاد دانشگاهی واحد صنعتی امیرکبیر با اعلام این خبر گفت: در راستای برگزاری برنامه های فرهنگی این واحد  در حوزه سبک زندگی ویژه دانشجویان کارگاهی با همکاری مدیریت امور فرهنگی و اجتماعی دانشگاه صنعتی امیرکبیر با موضوع «مهارت های اساسی دختر و پسر در مرحله آشنایی وخواستگاری» با حضور کارشناس مطرح حوزه خانواده، آقای حجت الاسلام شهاب مرادی در روز سه شنبه ششم اردیبهشت ماه در دانشگاه امیرکبیر برگزار می شود.
ورسه ای  ادامه داد:  ازدواج و تشکیل خانواده، رکنی بسیار مهم در طول دوران زندگی هر فرد می باشد که از فرآیندهای پیشینی مهم و تأثیر گذاری تشکیل می­شود. به همین خاطر توجه به کسب آموزه­ها و مهارت­های پیش از ازدواج بویژه در زندگی مدرن امروز که روابط بین فردی دارای پیچیدگی ها و تنوعات گسترده تری نسبت به دهه­های گذشته می باشد، ضروری به نظر می رسد.
ایشان با اشاره به اهمیت مراحل انتخاب، آشنایی و خواستگاری در پیش از ازدواج اضافه کرد:  پس از انتخاب،  آشنایی و در نهایت خواستگاری در فرآیند پیش از  ازدواج مطرح می گردد که هرکدام دارای ریزه کاری هایی متناسب با نوع فرهنگ و آداب و رسوم، نگرش های مذهبی، نگرش های جامعه شناسی و.. می باشد که در این جلسه سعی می شود اشاراتی به  برخی از سرفصل های این موضوعات صورت پذیرد.
مهدی ورسه ای در ادامه ضمن تقدیر از معاون محترم فرهنگی و دانشجویی، آقای دکتر ملا داوودی و مدیر کل  امور فرهنگی و اجتماعی دانشگاه صنعتی امیرکبیر و همکارانشان که نقش پر رنگی را در مراحل مختلف برگزاری این کارگاه ایفا نموده اند، خاطرنشان کرد: مدرس  این کارگاه، آقای حجت الاسلام شهاب مرادی از کارشناسان با سابقه حوزه خانواده در رسانه ملی و محافل عمومی کشور می باشند که تجارب منحصر به فردی را در برگزاری کلاس های ویژه ازدواج و ارتباط با جوانان در طی سالیان گذشته  داشته اند.
گفتنی است، این کارگاه که با پرسش و پاسخ دانشجویان نیز همراه خواهد بود، روز سه شنبه ششم اردیبهشت ماه از ساعت ۱۵ الی ۱۷ در سالن اجتماعات مرکزی دانشگاه صنعتی امیرکبیر ( سالن مولانا) برگزار خواهد.