گزارشی از برگزاری ویژه برنامه «خرمشهرها در پیش است»

 | تاریخ ارسال: 1401/3/10 | 
مراسم «خرمشهرها در پیش است» به مناسبت گرامیداشت سالروز آزاد سازی خرمشهر و در آستانه سالگرد ارتحال امام خمینی (ره)  به همت بسیج کارکنان دانشگاه صنعتی امیرکبیر برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه صنعتی امیرکبیر، «حجت الاسلام سید مهدی میراحمدی» رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم‌ رهبری در دانشگاه صنعتی امیرکبیر در این مراسم گفت: ما خیلی به امام(ره) بدهکار هستیم، امام قطب نم، شاخص انقلاب و نقطه وفاق تمامی سلیقه‌ها هستند.
وی افزود: امام خمینی (ره) معیار سنجش تمامی رفتارهای سیاسی کارگذاران نظام هستند و امام شخصیتی است که مورد وفاق تمامی افراد بشمار می روند و ما همیشه به شخصیت ایشان نیاز داریم.
رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه صنعتی امیرکبیر عنوان کرد: مکتب و آرمان های امام خمینی (ره) نباید گم شود، حرف های امام بسیار مهم است و باید مراقبت باشیم که بیانات ایشان تحریف نشود.
حجت الاسلام میراحمدی اظهار داشت: باید مراقب باشیم که از بیانات امام خمینی(ره) به صورت سلیقه ای و گزینه ای استفاده نکیم.
وی تاکیدکرد: پیوند ما با امام خمینی(ره) و جانشین ایشان پیوند مکتبی است. ما و امام خمینی (ره) براساس یک اصولی با یکدیگر پیوند خورده ایم و باید این پیوند را حفظ کنیم.
رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه صنعتی امیرکبیر گفت: موضوع بسیار مهم این است که باید انقلابی بمانیم که این  کار سختی است. انقلابی کسی است که در چارچوب‌ها عمل می‌کند.

 
مدرس حوزه و دانشگاه تاکید کرد:
هزینه مقاومت به مراتب کمتر از سازش است

مدرس حوزه و دانشگاه با بیان اینکه امروز برخی افراد فکر می کنند تنها راه مذاکره است، گفت: کلید مقاومت راهگشا است و هزینه مقاومت به مراتب کمتر از سازش است.
حجت الاسلام  مرادی پور در این مراسم با بیان اینکه تحلیل های امام خمینی(ره) براساس رهنمودهای قرآن بود، گفت: اکنون در کشور مشکلات زیادی وجود دارد اما مقام معظم رهبری همواره بیان می کنند که خرمشهرها در پیش است.
وی عنوان کرد: در خرمشهر با به وجود آمدن امید، پیروز شدیم، امروز عده ای هستند که نا امیدی را به کشور تزریق می کنند اما سرود سلام فرمانده تمام استراتژی های غرب را تغییر داد.
مدرس حوزه و دانشگاه اظهار داشت: صدام می گفت سه روزه خرمشهر و هفت روزه تهران را می گیرد اما به واسطه مقاومت مردم هیچگاه نتوانست حتی یک وجب از خاک این کشور را بگیرد.
حجت لاسلام مرادی پور خاطرنشان کرد: ایجاد ناامیدی و یاس موضوعی است که امروز دشمن انجام می دهد و باید جلوی این روندها گرفته شود.
وی عنوان کرد: امروز برخی افراد فکر می کنند که تنها راه مذاکره است اما تنها راه مذاکره نیست.
مدرس حوزه و دانشگاه افزود: کلید مقاومت راهگشا است و هزینه مقاومت به مراتب کمتر از سازش است. خودباوری و خداباوری باعث پیروزی خرمشهر شد، امروز کشور ما نیاز به خودباوری و خداباوری دارد چراکه سازش هزینه دارد.