درخشش کاراته‌کاران و کشتی‌گیران دانشگاه صنعتی امیرکبیر در مسابقات دانشجویی کشور

 | تاریخ ارسال: 1401/3/21 | 
دانشجویان دانشگاه صنعتی امیرکبیر در دو رشته کاراته و کشتی خوش درخشیدند. در ادامه ملاحظه نمائید: ...
 
کسب مدال نقره مسابقات کاراته دختران منطقه یک دانشگاه های کشور
توسط دانشجوی دانشگاه صنعتی امیرکبیر


زهرا حق پرست دانشجوی دانشگاه صنعتی امیرکبیر موفق به کسب مدال نقره مسابقات کاراته دختران منطقه یک دانشگاه های کشور شد.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه صنعتی امیرکبیر، مسابقات کاراته دختران دانشگاههای منطقه یک ورزش کشور ۱۰ خردادماه در دو بخش کاتا و کمیته به میزبانی دانشگاه الزهراء(س)برگزار شد که دانشگاه صنعتی امیر کبیر با ۲ شرکت کننده در این رقابتها حضور یافت.
زهرا حق پرست دانشجوی دانشگاه صنعتی امیرکبیر در وزن ۵۵ کیلوگرم بعد از شکست حریفان خود از دانشگاههای پیام نور و خوارزمی در مقابل حریف ملی پوش خود از دانشگاه تهران  شکست خورد و به مقام دوم و مدال نقره این دوره از رقابتها دست یافت.
باتوجه به کسب مدال نقره این مسابقات توسط زهرا حق پرست وی توانست سهمیه حضور در المپیاد دانشجویی را کسب کند.

 
درخشش کشتی گیران دانشگاه صنعتی امیرکبیر در مسابقات کشتی
 منطقه یک کشور انتخابی المپیاد دانشجویی


اعضای تیم کشتی دانشگاه صنعتی امیرکبیر موفق به کسب مقام های اول تا سوم مسابقات کشتی منطقه یک  کشور برای کسب سهمیه المپیاد دانشجویی شدند.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه صنعتی امیرکبیر، در این مسابقات امیرحسین توکلیان مقام اول، علی پوریان مقام دوم، کاوه خنجری مقام سوم، محمد اسلامی مقام سوم، شاهین قوی پنجه مقام سوم مسابقات کشتی منطقه یک کشور را کسب کردند.
مسابقات کشتی منطقه یک کشور با هدف کسب سهمیه المپیاد دانشجویی در دانشگاه شهید عباسپور برگزار شد که تیم دانشگاه صنعتی امیرکبیر با ۶ ورزشکار (۳ نفر در کشتی آزاد و ۳ نفر در کشتی فرنگی) به مربیگری آقای سید احمد جلالی و به سرپرستی آقای مصطفی جلالی در این دوره از مسابقات شرکت کرد.
در این مسابقه صادق اعرابی در رشته آزاد از جدول مسابقات کنار رفت اما هر ۵ نفر از اعضای تیم دانشگاه با سه برد متوالی مقابل حریفان خود به مرحله نیمه نهایی راه پیدا کردند.
در این مرحله دو نفر از اعضای تیم با برد مقابل حریفان خود به فینال مسابقات راه پیدا کردند و سه نفر با یک برد و یک باخت برای کسب مقام سومی به مصاف حریفان خود رفتند.
گفتنی است، با توجه به گزارش کمیته فنی مسابقات به ستاد برگزاری المپیاد، نفرات اول و دوم هر وزن به المپیاد اعزام خواهند شد.