درخشش دانش‌آموخته دانشگاه صنعتی امیرکبیر در دومین المپیاد ملی مهارتی دانشجویان دانشگاه های سراسر کشور

 | تاریخ ارسال: 1401/6/15 | 

دانش‌آموخته دانشگاه صنعتی امیرکبیر در دومین المپیاد ملی مهارتی دانشجویان دانشگاه های سراسر کشورموفق به کسب مدال نقره شد.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه صنعتی : دومین المپیاد ملی مهارتی دانشجویان دانشگاه های سراسر کشور با رقابت ۱۱۶۲ نفر در ۱۱ رشته به میزبانی ماشین سازی اراک برگزار شد که در این مسابقات علی رمضانی از دانشگاه صنعتی امیرکبیر توانست در رشته برق و الکترونیک مقام دوم (مدال نقره) را بدست آورد.
این المپیاد در راستای سنجش و ارزیابی مهارتی و ایجاد رقابت علمی و عملی بین دانشجویان و همچنین برای ارتقای سطح فنی و مهارتی رشته های تحصیلی و شکل گیری رقابت سازنده میان دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی سراسر کشور برگزار شد.
شناسایی و هدایت دانشجویان مستعد مهارتی از طریق ارزیابی های چالشی و رقابتی، بهره‌مندی از استعدادهای مهارتی دانشجویی در جهت حل مشکلات اجرایی کشور، توسعه تبادلات علمی و مهارتی میان دانشگاهی در سراسر کشور، شناسایی استعدادهای بالقوه دانشجویان ماهر در زمینه های مختلف و هدایت آنان به بازار کار، تلاش در جهت توسعه حوزه های مهارتی جدید در دانشگاه ها، بسترسازی مناسب برای ارتقای سطح آموزش و ارزیابی فراگیران در دانشگاه های نظام مهارتی کشور، ارتقای عمومی سطح آموزش مهارتی همه دانشجویان با ایجاد بستر رقابتی سالم و جلب نظر مسئولین و خانواده ها به اهمیت آموزشهای مهارتی و نقش آن در توسعه اقتصادی کشور از  اهداف برگزاری این المپیاد می باشد.
گفتنی است: مراسم اختتامیه این المپیاد، یکشنبه ۶ شهریورماه ۱۴۰۱ با حضور مقامات عالی رتبه کشوری به میزبانی ماشین سازی اراک برگزار شد.