سالن ورزشی چندمنظوره «راز» دانشگاه صنعتی امیرکبیر افتتاح شد

 | تاریخ ارسال: 1401/12/20 | 

سالن ورزشی چندمنظوره «راز» دانشگاه صنعتی امیرکبیر با حضور مسئولان دانشگاه، وزارت علوم و تنی چند از مسئولان ورزشی افتتاح شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه صنعتی امیرکبیر، دکتر سید حسن قدسی پور، رئیس دانشگاه صنعتی امیرکبیر در مراسم افتتاح سالن ورزشی چندمنظوره «راز» گفت: ورزش در محیط های آموزشی برای جوانان ضروری و لازم است.
وی ضمن تقدیر از عوامل اجرایی برای راه اندازی سالن ورزشی راز گفت: از دست اندر کاران این پروژه تشکرو قدردانی می کنم  که  با اخذ مجوزهای لازم ، گامهایی در راستای راه اندازی این فضای ورزشی  برداشتند.
وی در ادامه افزود: توجه جدی به  سلامتی دانشجویان  ، ارائه امکانات و فضای ورزشی مناسب   داشتن برنامه های ورزشی برای اوقات فراغت دانشجویان از اهداف ما در حوزه ورزش هست.
وی گفت : باید بخشی از زمان خود را به ورزش اختصاص دهیم که امیدواریم با توجه ویژه دانشجویان به ورزش  شاهد پویایی و نشاط درمحیط دانشگاه باشیم .

توسط مجری طرح مجتمع ورزشی؛
ویژگی‌های سالن ورزشی چند منظوره راز در مجتمع ورزشی دانشگاه صنعتی امیرکبیر تشریح شد

مجری طرح مجتمع ورزشی دانشگاه صنعتی امیرکبیر گفت: فاز سوم ساختمان مجتمع ورزشی دانشگاه ، سالن ورزشی چندمنظوره راز دانشگاه صنعتی امیرکبیر به اتمام رسید و مساحت دو هزار ۵۱۰ مترمربعی دارد.
دکتر انور فارس قشونی مجری طرح مجتمع ورزشی در مراسم راه اندازی سالن ورزشی چند منظوره راز دانشگاه در رابطه با ویژگی‌های خاص و بی‌نظیر ساختمان مجتمع ورزشی دانشگاه صنعتی امیرکبیر گفت: معماری و سازه ساختمان منحصر بفرد بوده و در موقعیت جغرافیایی بسیار مناسبی قرار گرفته است که در رفع نیازهای رفاهی ورزشی اساتید، کارکنان و دانشجویان و افزایش سرانه ورزشی و نیز درآمدزایی نقش مهمی را ایفاء می‌کند.
وی خاطر نشان کرد: سالن ورزشی چند منظوره راز، شامل سکوی تماشاچیان با مساحت ۵۶۰ مترمربع با ظرفیت ۸۰۰ نفر دارای جایگاه‌های ویژه و معمولی، سرویس‌های بهداشتی و آبدارخانه در هر دو سمت غربی و شرقی و طبقه سوم با مساحت هزار و ۹۵۰ مترمربع دارای سالن، سه رختکن با سرویس‌های بهداشتی، اتاق‌های متصدی، داوران، کمک‌های اولیه و انبار می‌باشد.
وی با بیان اینکه عملیات اجرایی ساختمان از سال ۱۳۸۷ شروع شد و از همان ابتدا به خاطر عدم تأمین اعتبار لازم، بهره‌برداری پله‌ای یا مرحله‌ای در سه فاز مد نظر قرار گرفت، گفت: فاز اول و دوم با اعتبارت دریافتی از محل طرح‌های متمرکز، استانی و درآمد اختصاصی دانشگاه به ترتیب فاز اول در دهه مبارک فجر سال ۱۳۸۹ با مراسم رسمی و فاز دوم در سال ۱۳۹۱ بدون مراسم رسمی مورد بهربرداری قرارگرفت که حدود ۷۳ درصد از کل طرح را شامل می شد.
مجری طرح مجتمع ورزشی دانشگاه صنعتی امیرکبیر عنوان کرد: فاز سوم ساختمان شامل سالن چندمنظوره و جایگاه تماشاچیان به مساحت دو هزار ۵۱۰ مترمربع با حمایت مالی مدیریت شرکت اورند پیشرو آقای دکتر حمیدرضا صمدی که از دانش آموختگان دانشکده مهندسی پلیمر می‌باشد از مهر ماه سال ۱۳۹۶ شروع شده و هم اکنون به بهره‌برداری رسید.
وی ادامه داد: قبل از شروع طرح تکمیل ساختمان مجتمع ورزشی یعنی اجرای سالن چندمنظوره راز با انتخاب شرکت مهندسین مشاور تدبیر ساحل پارس با مدیریت استاد برجسته دانشکده مهندسی عمران و محیط زیست آقای مهندس شاپور طاحونی، ساختمان از لحاظ آسیب‌پذیری مورد ارزیابی کمی و کیفی قرار گرفت.
وی گفت: با توجه به اجرای سازه فضایی در طبقه آخر ساختمان با ارتفاع بیش از  ۲۰ متر از کف سالن و دهانه‌های طولی و عرضی ۴۸ و ۴۲ متری و نیز بر اساس گزارش‌های برداشت و بازدید فنی و آسیب‌شناسی اولیه، نتایج تست‌های کاورسنجی، نتایج سونداژها و چیپینگ، نتایج تست‌های چکش اشمیت و تست‌های التراسونیک و طراحی‌های ساختمان برای اجرا انجام گرفت.
دکتر قشونی یادآور شد: این مجتمع ورزشی در مساحتی به متراژ نه هزار ۲۷۰ مترمربع شامل سالن چندمنظوره راز (فوتسال، بسکتبال، هندبال و والیبال)، سالن‌های کشتی، رزمی، تنیس روی‌میز، بدنسازی، سنگ‌نوردی، اسکیت، شمشیربازی، فضا‌های اداری، استخر بزرگسالان و خردسالان، جکوزی، سونای خشک و بخارو حوضچه آبسرد می‌باشد.
همچنین از  جناب آقای دکتر صمدی از دانش آموختگان دانشکده مهندسی پلیمر دانشگاه  که با حمایت مالی ایشان  بخشی از مجتمع ورزشی راز به بهره برداری رسید  تقدیر به آمد.
در پایان مراسم از کارکنان دانشگاه که در مسابقات وزرشی کارکنان دولت استان تهران و داخل دانشگاه موفق به کسب مقام شده بودند تقدیر به عمل آمد.