با انعقاد تفاهم نامه ۳جانبه ای؛ پردیس نوآوری ارج راه اندازی می شود

 | تاریخ ارسال: 1402/2/9 | 

پردیس نوآوری ارج با تمرکز بر صنعت لوازم خانگی با انعقاد تفاهم نامه مشترک بین پارک علم و فناوری دانشگاه صنعتی امیرکبیر، شرکت ارج و وزارت صنعت ، معدن و تجارت راه اندازی می شود.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه صنعتی امیرکبیر، تفاهم نامه سه جانبه همکاری راه اندازی «پردیس نوآوری ارج» بین  وزارت صنعت، معدن و تجارت، شرکت ارج و پارک علم و فناوری دانشگاه صنعتی امیرکبیر منعقد شد.
این‌ تفاهم‌ نامه بین دکتر امیرحسین اسدی مدیرکل دفتر خدمات کسب و کار وزارت ، دکترسید فرهنگ فصیحی لنگرودی رییس پارک علم و فناوری دانشگاه صنعتی امیرکبیر و دکتر سید محمد هاشمی‌نژاد، رئیس هیات مدیره گروه صنعتی ارج به امضا رسید.
این تفاهم نامه با محوریت توسعه درون زای اقتصاد مبتنی بر دانش در حوزه علوم و فناوری، تحقق و اجرایی سازی قانون جهش تولید دانش بنیان و آیین نامه های مربوطه، اجرای اهداف و سیاست ها و برنامه های راهبردی و کلان وزارت صنعت، معدن و تجارت، فراهم آوردن زمینه همکاری های سازنده برای توسعه فنآوری و نوآوری منعقد شد.
همچنین ایجاد مشارکت و حمایت از شرکت ها و مؤسسات فناور، تجاری سازی فناوری، بهره گیری از توانایی های علمی، آموزشی و تحقیقاتی و بسط آموزش های کاربردی و مهارتی برای تربیت نیروی انسانی متخصص و مدیران و کارشناسان خبره و کارآمد از دیگر اهداف این تفاهم نامه سه جانبه به شمار‌می رود.
به منظور توسعه همکاری و مشارکت بین پارک و شرکت ها و کارخانجات بزرگ صنعتی در سطوح مختلف با استفاده بهینه از استعدادها، ظرفیت ها و توانایی های علمی – پژوهشی طرفین، توسعه خدمات کسب و کار و شکل دهی زیست بوم توسعه فناوری صنعت محور آیت تفاهم نامه به امضا رسیده است.
هدف از تنظیم و اجرای تفاهم نامه ایجاد پردیس مشترک بین پارک و شرکت ارج در محل کارخانه نوآوری ارج در زمینه های توسعه فناوری، تجاری سازی،توسعه خدمات کسب و کار، توسعه فعالیت های علمی – پژوهشی مرتبط به صنعت لوازم خانگی بوده است.


 
اهداف راه اندازی پردیس ارج 

در این تفاهم نامه، به صورت جزئی اهداف راه اندازی پردیس ارج مشخص شده است.
انتقال فناوری موفقیت آمیز در راستای شکل دهی زیست بوم توسعه فناوری صنایع لوازم خانگی، کمک به شکل گیری، انسجام و تقویت حلقه های زنجیره ایده تا تولید و صادرات، فرهنگ سازی و توانمند سازی ذینفعان از طریق برگزاری همایش ها، سمینارها ،گردهمایی های تخصصی و جلسات عمومی مشترک، تسهیل ورود و استفاده از فناوری و نوآوری های داخلی در صنایع و بنگاه های اقتصادی برخی از اهداف راه اندازی پردیس ارج به شمار می رود.

توانمند سازی، ارتقای دانش، توسعه یادگیری مهارت محور مخاطبین و ذینفعان از طریق آموزش مهارت های لازم و ضروری و مهارت های مبتنی بر انقلاب صنعتی، همکاری های فناوری در جهت ارتقاء و توسعه کسب وکارهای نوین حوزه لوازم خانگی، توسعه و ترویج خدمات کسب و کار و به ویژه خدمات فناوری و هوشمند سازی و توانمند سازی دیگر عوامل راه اندازی پردیس ارج به شمار می رود.