محقق پسا دکترای دانشگاه صنعتی امیرکبیر برنده جایزه مسابقه ملی «فن‌تز» شد

 | تاریخ ارسال: 1402/8/10 | 

«داود صادقی» محقق پسا دکترای دانشکده مهندسی پزشکی دانشگاه صنعتی امیرکبیر موفق به دریافت جایزه مسابقه ملی «فن‌تز» شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه صنعتی امیرکبیر، رساله دکترای داود صادقی دانش آموخته رشته مهندسی پزشکی (گرایش بیومتریال) به‌عنوان طرح برگزیده در مسابقه فن تز انتخاب شد.
در این رساله که به راهنمایی دکتر عاطفه سلوک (عضو هیات علمی دانشکده مهندسی پزشکی، دانشگاه صنعتی امیرکبیر) انجام شده است، یک جایگزین پوستی کارآمد برای درمان زخم‌های عمیق ساخته شده است. دکتر علی صمدی کوچکسرایی (عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی ایران) و دکتر الکساندر سیفعلیان (مرکز نوآوری بایوساینس لندن) مشاوران این طرح بوده‌اند.
رویداد فن تز به همت کانون مدیریت دارایی‌های فکری (معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان ریاست جمهوری) و با هدف شناسایی پروژه‌های دانشگاهی با سطح ۳ آمادگی فناوری (۳ = TRL) برگزار شده است و سه طرح اول برگزیده در آن تحت حمایت کامل برای فایلینگ PCT و ثبت اختراع آمریکایی (USPTO) قرار می‌گیرند. مابقی طرح‌های برگزیده نیز تحت حمایت فایلینگ PCT و ثبت اختراع داخلی قرار خواهند گرفت. هدف اصلی از برگزاری این رویداد، حمایت از ایده‌ها و طرح‌های محققان جهت توسعه فناوری و تجاری سازی بوده است.
شروع فراخوان این مسابقه در شهریور ماه سال جاری بود و پس از انجام داوری‌های علمی، طرح‌های برگزیده در مراسم اختتامیه مسابقه در آبان ماه اعلام شدند.
مراسم اختتامیه با حضور مدیران معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری، رئیس مرکز پژوهش‌های مجلس، اساتید، رؤسا و معاونین دانشگاهی، دانشجویان، دبیران ستادهای توسعه فناوری و مدیران دانشگاه و صنعت در انستیتو پاستور ایران برگزار شده است.

تصاویر را در ادامه ملاحظه نمائید: ...