رئیس دانشگاه خبرداد: ۳ برنامه اصلی دانشگاه صنعتی امیرکبیر برای رسیدن به دانشگاه های نسل سوم

 | تاریخ ارسال: 1398/9/27 | 

رئیس دانشگاه صنعتی امیرکبیر گفت: این دانشگاه برای حرکت به سمت دانشگاه های نسل سوم، شاخص افزایش قراردادهای صنعتی، توسعه نوآوری و مهارت افزایی را جز برنامه های اصلی خود قرار داده است.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه صنعتی امیرکبیر، دکتر سید احمد معتمدی در جلسه بازدید رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی از برج فناوری دانشگاه صنعتی امیرکبیر گفت: دانشگاه صنعتی امیرکبیر قدیمی ترین دانشگاه صنعتی کشور بشمار می رود و اکنون دارای بیش از ۱۴ هزار دانشجو است.
وی افزود: درحال حاضر ۵۰ درصد دانشجویان این دانشگاه در مقاطع تحصیلات تکمیلی مشغول به تحصیل هستند.
رئیس دانشگاه صنعتی امیرکبیر اظهار داشت: این دانشگاه دارای ۵۳۴ عضو هیات علمی است که طی چند سال اخیر ۱۲۰ عضو هیات علمی جدید در این دانشگاه جذب شده است.
دکتر معتمدی با بیان اینکه دانشگاه صنعتی امیرکبیر از سال ۸۶ دارای برنامه راهبردی بوده است، افزود: براساس برنامه راهبردی باید این دانشگاه در سال ۱۴۰۴ جز ۱۰۰ دانشگاه برتر جهان قرار گیرد.
وی ادامه داد: تبدیل دانشگاه به دانشگاه های نسل سوم نیز از دیگر اهداف برنامه راهبردی این دانشگاه است که برای دستیابی به این اهداف سه شاخص افزایش قراردادهای صنعتی، توسعه نوآوری و مهارت افزایی مورد توجه است.
رئیس دانشگاه صنعتی امیرکبیر گفت: در این راستا تاکنون ۵ مرکز نوآوری در دانشکده های این دانشگاه راه اندازی شده است.

معاون دانشگاه خبرداد:
راه اندازی دومین برج فناوری دانشگاه صنعتی امیرکبیر اوایل سال آینده

معاون پژوهش و فناوری دانشگاه صنعتی امیرکبیر گفت: برج دوم فناوری این دانشگاه قرار است اوایل سال آینده در راستای توسعه برنامه های نوآورانه و فناورانه دانشگاه راه اندازی شود.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه صنعتی امیرکبیر، دکتر حسین حسینی تودشکی در جلسه بازدید رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی از برج فناوری دانشگاه صنعتی امیرکبیر گفت: برنامه استراتژیک این دانشگاه حرکت به سمت دانشگاه نسل سوم است تا براین اساس بتواند تاثیرگذاری بیشتری در جامعه داشته باشد.
وی افزود: برای دستیابی به این هدف توجه به حوزه نوآوری و فناوری مورد توجه قرار گرفته است که ایجاد برج فناوری و توسعه شرکت های دانش بنیان و مراکز رشد در این راستا است.
معاون پژوهش و فناوری دانشگاه صنعتی امیرکبیر تاکید کرد: علاقه مندیم دفتر و تحقیق و توسعه شرکت های بزرگ در دانشگاه حضور داشته باشند تا چرخ صنعت و دانشگاه حرکت کند.
دکتر حسینی تودشکی با اشاره به ایجاد شرکتهای دانش بنیان و مراکز نوآوری در دانشگاه در دانشگاه صنعتی امیرکبیر گفت:  درحال حاضر ۲۰۰ واحد فناور و شرکت دانش بنیان در این دانشگاه حضور دارند.
وی عنوان کرد: شرکت ها و مراکز رشد این دانشگاه در برج فناوری مستقر هستند که برنامه داریم برج دوم فناوری این دانشگاه را نیز اوایل سال آینده  راه اندازی کنیم.
معاون پژوهشی دانشگاه صنعتی امیرکبیر اظهار داشت: برج شماره ۳ فناوری این دانشگاه نیز ایجاد شده که در این برج فناوری نیز ۲۰ شرکت رویشی دانشگاه فعالیت می کنند.
دکتر حسینی تودشکی ادامه داد: این دانشگاه دارای پارک علم و فناوری ۳۰ هزار مترمربعی در شهریار است که اکنون یک ساختمان ۳ طبقه و سوله  در این پارک ساخته شده و شرکت هایی که می خواهند تولید داشته باشند به این مکان منتقل می شونداین فضا مستعد توسعه فعالیت های کارگاهی است .
وی تاکید کرد: مراکز اقماری این دانشگاه نیز دارای مرکز نوآوری تخصصی در حوزه پتروشیمی و نفت هستند که مرکز نوآوری پتروشیمی قرار است تا ۲۲ بهمن ماه در ماهشهر افتتاح شود.
دکتر فرهاد رحمتی معاون توسعه و منابع انسانی دانشگاه صنعتی امیرکبیرنیز در این جلسه گفت: تخصیص بودجه دانشگاه های کشور در اولویت قرار گیرد تا دانشگاه برای ادامه فعالیت های خود با مشکل مواجه نشوند.
معاون توسعه و منابع انسانی دانشگاه صنعتی امیرکبیر تاکیدکرد: در این نشست دکتر زاهدی رئیس کمیسیون آموزش مجلس شورای اسلامی نسبت به اختصاص  بودجه توسعه ای برای بخش های ساماندهی و فناوری این دانشگاه در برنامه  بودجه ۹۹ و رفع نواقص بودجه قول مساعد دادند.