اطلاعیه شماره ۱۲ معاونت آموزشی و تحصیلات تکمیلی- برگزاری کلاس‌های برخط در نیمسال دوم ۱۳۹۹- ۱۴۰۰ ویژه دانشجویان

 | تاریخ ارسال: 1399/11/30 | 
ضمن تشکر از کلیه دانشجویان عزیز برای مشارکت فعال در برگزاری کلاس‌ها و آزمون‌ها به شیوه برخط و غیر حضوری  در نیمسال اول ۱۳۹۹،  به اطلاع می رساند طبق برنامه آموزشی دانشگاه کلیه کلاس‌های دروس نظری نیمسال دوم  از روز شنبه ۲ اسفند  به شیوه  غیر حضوری  برگزار خواهد شد. لذا خواهشمند است با توجه به ارتقا سامانه‌های نیما و بیگبلوباتن نکات زیر مورد توجه قرار گیرد.
_ نسخه جدید نرم افزار نیما  بر مبنای تکنولوژی HTML۵  به عنوان  یک نرم افزار بومی و با پشتیبانی مادی و معنوی دانشگاه صنعتی امیرکبیر  در طول یک سال گذشته توسعه داده شده است و  قابلیت‌های مهمی از جمله سازگاری با سیستم عامل‌ها و مرورگر‌های مختلف، فشرده‌سازی فایل‌ها و پهنای باند کم  برای ارسال داده‌های کلاس برخط و  نیز ذخیره سازی کلاس‌ها با حجم کم را دارا می‌باشد. توسعه این سامانه حدود یک سال در شرایط سخت کنونی زمان برده‌است و تلاش و پیگیری گسترده‌ای توسط همکاران شرکت رایاپردازش، مرکز فناوری اطلاعات و ارتباطات دانشگاه، اداره آموزش‌های الکترونیکی و آزاد دانشگاه و مرکز پشتیبانی یادگیری الکترونیکی دانشگاه برای این موضوع انجام شده تا این سامانه در شروع نیمسال جدید مورد بهره برداری قرارگیرد که جا دارد این تلاش‌ها مورد قدردانی قرارگیرد.
-نسخه جدید سامانه نیما روی سرور‌های دانشگاه نصب شده‌است و  از روز پنجشنبه ۳۰ بهمن از طریق لینک lms.aut.ac.ir در دسترس خواهد بود.
- این سامانه طی دو هفته گذشته در دانشگاه‌های دیگری راه اندازی و تست شده‌است و بسیاری از مشکلات آن برطرف شده‌است، اما از انجاییکه تعداد کاربران همزمان در دانشگاه صنعتی امیرکبیر زیاد است، احتمال دارد در یکی دو هفته اول کلاس‌ها شاهد اختلالاتی باشیم.  بابت این اختلالات پیشاپیش از دانشجویان عزیز پوزش می خواهیم،  ضمنا در این بازه زمانی کارشناسان مرکز فناوری اطلاعات و مرکز پشتیبانی یادگیری الکترونیکی آماده دریافت گزارش‌های اختلال و رفع آنها در اسرع وقت هستند و لذا تقاضا میشود ضمن حفظ آرامش و  بردباری برای پایدار سازی سیستم جدید همکاری نمایید.  
- اساتید محترم سامانه مورد استفاده کلاس برخط را از طریق سامانه کورسز یا اطلاعیه در نیمای جدید به دانشجویان اطلاع رسانی می‌کنند و انتظار می رود برای برگزاری کلاس‌های برخط صرفا از یکی از این دو سامانه یعنی نیمای جدید یا بیگبلوباتن استفاده نمایند، چون فقط این سامانه ها به پرتال دانشگاه متصل هستد و تحت نظارت و پشتیبانی دانشگاه  می باشند.
- برای اطلاع از شماره های تماس با کارشناسان مرکز یادگیری الکترونیکی و کارشناسان پشتیبانی دانشکده‌ها به آدرس elearning.aut.ac.ir  صفحه "تماس با ما" به آدرس زیر مراجعه فرمایید. 
- آدرس سامانه پشتیبانی برخط و تیکتینگ نیز به شرح زیر اعلام می گردد.
 
با آرزوی توفیق و سلامتی برای دانشجویان گرامی
معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه :۲۹ بهمن ۹۹