دوازدهمین دوره جشنواره لینوکس و نرم افزارهای آزاد دانشگاه صنعتی امیرکبیر به صورت مجازی برگزار شد

 | تاریخ ارسال: 1399/12/9 | 
دوازدهمین دوره جشنواره لینوکس و نرم افزارهای آزاد دانشگاه صنعتی امیرکبیر به صورت مجازی  از ۶ تا ۸ اسفندماه در دانشکده مهندسی کامپیوتراین دانشگاه برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه صنعتی امیرکبیر : این دوره از جشنواره از تاریخ ۶ تا ۸ اسفند ماه با ۵کارگاه و ۱۱ ارائه‌ی علمی و با حضور بیش از ۷۰۰ نفر از دانشجویان و علاقه‌مندان این حوزه برگزار شد.
موضوعات این دوره از جشنواره شامل بخش‌های مختلف سیستم‌عامل لینوکس و نحوه‌ی کار با آن‌ها و همچنین ابزارهای آزاد موجود در رشته‌های مختلف از جمله ماشین‌های خودران، پردازش زبان طبیعی، داده‌کاوی، توسعه سمت کاربر و سمت سرور و ... بود.
در این دوره از جشنواره انجمن علمی دانشکده مهندسی کامپیوتر میزبان ارائه دهندگانی از شرکت‌ها و دانشگاه‌های مختلف داخل و خارج از ایران بود. مانند شرکت‌های تپسی، بله و دیجی‌کالا که در این رویداد ارائه‌هایی در رابطه با موضوعات و چالش‌های لینوکس و ابزارهای آزاد در شرکت‌های خود دادند. همچنین تعدادی از اساتید دانشگاه صنعتی  امیرکبیر هم در این جشنواره ارائه داشتند.
در این رویداد همچنین سعی شد تا ارتباط میان صنعت و دانشگاه برقرار شود. در همین راستا در سایت جشنواره قسمتی تحت عنوان فرصت‌های شغلی قرار داده‌شد تا شرکت‌های حاضر در جشنواره فرصت‌های شغلی موجود خود را در آن قسمت قرار دهند و شرکت کنندگان بتوانند از آن‌ها استفاده نمایند.
یکی از اهداف دنیای نرم‌افزارهای آزاد و افراد فعال در آن این است که همه‌ بتوانند به سادگی و به شکل رایگان از خدمات مختلف برخوردار شوند و از آن‌ها استفاده کنند از همین رو در این دوره از جشنواره هم اکثر ارائه‌ها و کارگاه‌ها به شکل کاملا رایگان برگزار شدند و شرکت کنندگان هم استقبال خوبی از این موضوع کردند به طوری که به شکل متوسط در هر ارائه بیش از ۴۰۰  نفر ثبت نام کردند.
انجمن علمی دانشکده مهندسی کامپیوتر دانشگاه صنعتی امیرکبیر از سال ۸۸ هر ساله جشنواره‌ای با موضوع لینوکس و نرم‌افزارهای آزاد برگزار میکند. امسال از آنجایی که به دلیل شرایط ناشی از همه‌گیری بیماری کرونا امکان برگزاری حضوری این جشنواره وجود نداشت تصمیم بر آن شد که جشنواره کاملا به شکل مجازی باشد.