رئیس دانشگاه خبرداد: اتمام بازنگری برنامه های آموزشی کارشناسی دانشگاه صنعتی امیرکبیر در سال ۱۴۰۰/ رشد فعالیت های فناورانه

 | تاریخ ارسال: 1400/1/16 | 

رئیس دانشگاه صنعتی امیرکبیر با اشاره به برنامه های این دانشگاه در سال ۱۴۰۰ گفت: بازنگری برنامه های آموزشی در این دانشگاه از سال های گذشته آغاز شده و امیدواریم امسال بازنگری برنامه های آموزشی مقطع کارشناسی این دانشگاه به اتمام برسد.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه صنعتی امیرکبیر، دکتر سید احمد معتمدی در نشست مجازی با اساتید و کارکنان دانشگاه به مناسبت آغاز سال ۱۴۰۰ گفت: در سال های اخیر تمامی فعالیت های دانشگاه براساس برنامه راهبردی طراحی و پیاده سازی شده است و تمام تلاش خود را انجام می دهیم که در سال ۱۴۰۰ نیز براساس برنامه راهبردی دانشگاه حرکت کنیم.
وی افزود: باتوجه به اینکه امسال سال پایانی فعالیت دولت است مانند دوره های گذشته مرسوم است که جمع بندی از فعالیت ها نیز انجام شود که این موضوع نیز درحال پیگری است.
رئیس دانشگاه صنعتی امیرکبیر تاکید کرد: باتوجه به شیوع بیماری کرونا باید از دستاوردهای آموزشی و پژوهشی در ماه های گذشته استفاده کنیم تا در مهرماه نیز با شرایط بهتری ترم تحصیلی را آغاز کنیم.
دکتر معتمدی خاطرنشان کرد: به دلیل شیوع کرونا دانشگاه از توان خود در حوزه مجازی بسیار استفاده کرد بنابراین لازم است این تجربیات در آینده نیز مورد استفاده قرارگیرد.
وی ادامه داد: موضوع مهارت افزایی و کوآپ در دانشگاه صنعتی امیرکبیر آغاز شده و در سال جاری به صورت گسترده تر این فعالیت ها پیگیری می شود که براساس این طرح دانشجویان کارشناسی دانشگاه ۲ ترم تحصیلی خود را در صنعت می گذارنند تا پس از فارغ التحصیلی بتوانند با مهارت های بیشتری وارد بازار کار شوند.
دکتر معتمدی با اشاره به توسعه و روند سریع فعالیت های پژوهشی و فناورانه دانشگاه صنعتی امیرکبیر طی سال های اخیر گفت: دانشگاه صنعتی امیرکبیر در حوزه شرکت های دانش بنیان، استارت آپ و مراکز رشد ، رشد بسیار خوبی داشته است و براساس آمارهای موجود این دانشگاه جزء دانشگاه های برتر این حوزه معرفی شده است.
وی تاکید کرد: برج ۲ فناوری این دانشگاه نیز در سال جاری افتتاح خواهد شد و افتتاح این مرکز نیز به رشد فعالیت های فناورانه دانشگاه کمک بسیاری خواهد کرد.
رئیس دانشگاه صنعتی امیرکبیر اظهار داشت: از سال گذشته موضوع راه اندازی مراکز تخصصی نوآوری ، فناوری در دانشکده های این دانشگاه دنبال شد و امیداوریم در سال جاری تمامی دانشکده های این دانشگاه موفق به راه اندازی این مراکز شوند.
دکتر معتمدی با اشاره به افزایش ۴ برابری قراردادهای صنعتی دانشگاه صنعتی امیرکبیر در سال ۹۹ گفت: امسال نیز توجه به قراردادهای صنعتی و اجرای قراردادهای بزرگ و ملی نیز در دستور کار دانشگاه قرار دارد.
وی افزود:  یکی دیگر از برنامه های این دانشگاه در سال جدید افزایش جذب دانشجویان بین الملل است که البته طی سال های اخیر این روند رشد خوبی داشته است.
رئیس دانشگاه صنعتی امیرکبیر خاطرنشان کرد: افزایش ظرفیت های خوابگاهی نیز در دستور کار دانشگاه قراردارد که این موضوع نیز طی سال های اخیر از اولویت های اصلی دانشگاه بوده است.