رئیس دانشگاه امیرکبیر به عنوان رئیس سی و ششمین جشنواره قرآن و عترت دانشجویان کشور منصوب شد

 | تاریخ ارسال: 1400/3/12 | 

دکتر سید احمد معتمدی رئیس دانشگاه صنعتی امیرکبیر به عنوان رئیس سی و ششمین جشنواره قرآن و عترت دانشجویان کشور منصوب شد که این حکم از سوی معاون فرهنگی وزارت علوم به وی ابلاغ شد.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه صنعتی امیرکبیر، دکتر غلامرضا غفاری معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم در این مراسم گفت: سی و ششمین جشنواره قرآن و عترت دانشجویان کشور به میزبانی دانشگاه صنعتی امیرکبیر برگزار خواهد شد.
وی افزود: دانشگاه های کشور در حوزه برگزاری جشنواره ها و کنفرانس های مربوط به قرآن و عترت دارای یک نوع یکپارچگی و وحدت هستند.
معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم تاکید کرد: در وزارت علوم بیشترین رویدادهای فرهنگی در حوزه قرآن و عترت است که این امر نشان دهنده علاقه جامعه دانشگاهی به فعالیت در این حوزه است.
دکترغفاری با اشاره به سالگرد ارتحال امام خمینی نیز گفت: در این برهه زمانی نقش بی بدیل امام راحل را در داخل کشور، منطقه و به نوعی در ادبیات علوم سیاسی نمی توان نادیده گرفت.
وی افزود: امام خمینی(ره) زمینه ای فراهم کردند تا کشور ایران از بستر دین و فرهنگ دارای یک تحول و جریان تاریخ ساز باشد.
دکتر سید احمد معتمدی رئیس دانشگاه صنعتی امیرکبیر نیز در این مراسم گفت: رهبری و هدایت امام راحل باعث شکل گیری انقلاب اسلامی شد.
وی افزود: انقلاب اسلامی موجب تحول عظیم تاریخی در ایران، اسلام و کشورهای اسلامی شده است.
حجت الاسلام میراحمدی رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه صنعتی امیرکبیر نیز در این مراسم گفت: هر حرکتی که در دانشگاه ها صورت گرفته موجب شکوفایی در جامعه شده است. جشنواره ها و رویدادهای متعددی در دانشگاه ها برگزار می شود که اکنون شاهد تاثیر آنها بر جامعه هستیم.
وی عنوان کرد: گفتمان تشکیل خانواده که همان گفتمان ازدواج دانشجویی از زمانی که در دانشگاه ها توسعه یافت موجب شد تا تاثیر آن در جامعه نیز بروز کند.
رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها با اشاره به برگزاری جشنواره قرآن و عترت دانشجویان گفت: جامعه دانشگاهی کشور علاقه مند و پیرو قرآن است بنابراین برگزاری چنین جشنواره هایی برکات زیادی برای دانشگاهیان و جامعه خواهد داشت.

عکس ها را در ادامه ملاحظه نمائید: ...