استاد دانشگاه صنعتی امیرکبیر چهره برتر صنعت قیر و آسفالت ایران در سال ۹۸ شد

 | تاریخ ارسال: 1398/8/4 | 
دکتر فریدون مقدس نژاد عضو هیات علمی دانشگاه صنعتی امیرکبیر از سوی مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی به عنوان چهره برترصنعت قیر و آسفالت ایران در سال ۱۳۹۸ انتخاب شد.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه صنعتی امیرکبیر، دکتر فریدون مقدس نژاد عضو هیات علمی دانشگاه صنعتی امیرکبیر به پاس سال ها تلاش بی وقفه علمی و اجرایی در حوزه صنعت قیر و آسفالت کشور از سوی مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی به عنوان چهره برتر قیر و آسفالت ایران در سال ۱۳۹۸ انتخاب شد.
این عضوهیات علمی دانشگاه صنعتی امیرکبیر در یازدهمین همایش ملی و نمایشگاه قیر و آسفالت و ماشین آلات مورد تقدیر قرار گرفت.
دکتر فریدون مقدس نژاد دوره دکتری خود را در رشته مهندسی عمران(گرایش راه و ترابری) از دانشگاه سیدنی استرالیا وفوق دکتری خود را از دانشگاه وسترن سیدنی دریافت کرده است.
وی استاد تمام و مدیر گروه حمل و نقل دانشکده مهندسی عمران و محیط  زیست دانشکده صنعتی امیرکبیر است.
وی دارای ۱۲۰ مقاله آی اس آی، ۳۰ مقاله در مجلات معتبر بین المللی و علمی پژوهشی داخلی و ۱۸۰ مقاله در کنفرانس های معتبر داخلی و خارجی است.
این عضو هیات علمی دانشگاه صنعتی امیرکبیر دارای ۲۳ اختراع ثبت شده داخلی و یک اختراع ثبت شده در کشور آمریکا است.
دکتر فریدون مقدس نژاد تاکنون موفق به تالیف ۸ کتاب در زمینه مهندسی راه و راه آهن و سه فصل از کتب معتبر خارجی است. همچنین وی مجری ۱۷ پروژه صنعتی بوده است.
این استاد دانشگاه صنعتی امیرکبیر تاکنون به عنوان پژوهشگر برتر حمل و نقل در سیزدهمین همایش بین المللی حمل و نقل ریلی در سال ۱۳۹۰ و پژوهشگر برتر وزارت راه وشهرسازی در دومین همایش دادمان ۱۳۹۶ انتخاب شده است.
همچنین وی ۷۰ پایان نامه کارشناسی ارشد و ۹ پایان نامه دوره دکتری را راهنمایی کرده است.
دکتر فریدون مقدس نژاد عضو ۶ کمیسیون و شورای تخصصی راه و حمل و نقل در وزارت راه و شهرسازی و شهرداری تهران می باشد.
وی همچنین در هیات تحریره ۵ مجله علمی و پژوهشی نیز عضو است و
موفق به کسب بالاترین امتیاز در مجموع فعالیت های آموزشی و پژوهشی در بین اعضای هیات علمی دانشکده مهندسی عمران و محیط زیست دانشگاه صنعتی امیر کبیر در سالهای ۱۳۹۶ و ۱۳۹۷ شده است .